Ukraina zamknie swoje lotniska dla rosyjskich linii lotniczych - Aerofłotu i Transaero. Decyzję podjął rząd w Kijowie, realizując listę niedawno przyjętych sankcji. Ograniczenia odczują też inne rosyjskie firmy.

Największy rosyjski przewoźnik Aerofłot nie poleci już jak dotychczas do Kijowa i Odessy. Z Moskwy do Kijowa nie polecą też samoloty mniejszej kompanii Transaero. Zakaz wejdzie w życie dokładnie za miesiąc - 25 października. Ukraiński rząd zabronił też rejsów tranzytowych rosyjskim samolotom, które przewożą ładunek o przeznaczeniu wojskowym.

Taka decyzja jest realizacją listy sankcji podpisanej przez prezydenta Poroszenkę w zeszłym tygodniu. Sankcjami objęte jest kilkadziesiąt, przede wszystkim rosyjskich firm, które wspierały aneksję Krymu i agresję Rosji w Donbasie. Dotyczy to np. firm produkujących oprogramowanie komputerowe, w tym producenta popularnego antywirusa Kaspersky. Produkty firmy nie będą mogły być kupowane przez ukraińskie instytucje państwowe i administrację publiczną.

Reklama