Cel - Praga, a z niej kilkadziesiąt innych kierunków. Bilety już w sprzedaży. Pierwszy lot w połowie września. Po łotewskich liniach lotniczych Air Baltic radomskie port ma kolejnego partnera. Tym razem umowę o współpracy podpisano z Czech Airlines.

Loty z Radomia do Pragi odbywać się będą trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, piątki i w niedziele. Pasażerowie spędzą w powietrzu półtorej godziny. Ta umowa to szansa i dla lotniska, i dla przewoźnika zapewnia Krzysztof Baranowski, przedstawiciel Czech Airlines w Polsce. Port i miasto zyskają na atrakcyjności, a to z kolei pozwoli im w pełni wykorzystać swój potencjał. Natomiast linie wzmocnią pozycję na polskim rynku. Dlatego - jego zdaniem- podpisanie porozumienia to bardzo ważny moment.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski przekonuje, że jest coraz spokojniejszy o los portu, w który miasto zainwestowało około 100 milionów złotych.

Według niego, teraz pozostaje jedynie poczekać do września, aż wystartują samoloty, wtedy będzie odpowiedni czas na podjęcie decyzji, dotyczących m.in. przedłużenia drogi startowej czy budowy drugiej płyty postojowej.

Radomskie lotnisko jest czwartym- po Warszawie, Łodzi i Rzeszowie- partnerem czeskiego przewoźnika.