statystyki

Pasikowski: Przewozy Regionalne podążają szlakiem przetartym przez LOT

autor: Konrad Majszyk09.06.2015, 07:47; Aktualizacja: 09.06.2015, 08:15

Do 2020 r. oddamy samorządowym spółkom jedną piątą rynku - mówi w wywiadzie dla DGP Tomasz Pasikowski, prezes Przewozów Regionalnych.

Jak to jest stać na czele spółki balansującej nad przepaścią?

Obejmując stanowisko w Przewozach Regionalnych, wiedziałem, że nie będzie łatwo. Ale kiedy się czegoś podejmuję, staram się ze wszystkich sił zrealizować zadania do końca.

W branży można usłyszeć, że uprawia pan turystykę restrukturyzacyjną. Bo od kilku miesięcy jeździ pan po województwach, namawiając marszałków do umów pięcioletnich.

Są już pierwsze efekty tych podróży. W ciągu ostatnich dni województwo świętokrzyskie zaakceptowało umowę na pięć lat, która zostanie formalnie przyjęta na najbliższym posiedzeniu sejmiku. Wcześniej sejmik województwa lubelskiego jednogłośnie podjął uchwałę o podpisaniu umowy z Przewozami do 2020 r., a nie na rok, jak to z reguły miało miejsce wcześniej.

Ale województw jest 16. Co z pozostałymi?

Spodziewam się, że najbliższe dni przyniosą dobre wiadomości z województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Z większością pozostałych prowadzimy zaawansowane negocjacje.

Chyba nie dość zaawansowane. Pierwotny harmonogram restrukturyzacji spółki był taki, że do 15 maja będzie miał pan komplet uchwał sejmików.


Pozostało jeszcze 83% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie