statystyki

Pasikowski: Przewozy Regionalne podążają szlakiem przetartym przez LOT

autor: Konrad Majszyk09.06.2015, 07:47; Aktualizacja: 09.06.2015, 08:15

Do 2020 r. oddamy samorządowym spółkom jedną piątą rynku - mówi w wywiadzie dla DGP Tomasz Pasikowski, prezes Przewozów Regionalnych.

Jak to jest stać na czele spółki balansującej nad przepaścią?

Obejmując stanowisko w Przewozach Regionalnych, wiedziałem, że nie będzie łatwo. Ale kiedy się czegoś podejmuję, staram się ze wszystkich sił zrealizować zadania do końca.

W branży można usłyszeć, że uprawia pan turystykę restrukturyzacyjną. Bo od kilku miesięcy jeździ pan po województwach, namawiając marszałków do umów pięcioletnich.

Są już pierwsze efekty tych podróży. W ciągu ostatnich dni województwo świętokrzyskie zaakceptowało umowę na pięć lat, która zostanie formalnie przyjęta na najbliższym posiedzeniu sejmiku. Wcześniej sejmik województwa lubelskiego jednogłośnie podjął uchwałę o podpisaniu umowy z Przewozami do 2020 r., a nie na rok, jak to z reguły miało miejsce wcześniej.

Ale województw jest 16. Co z pozostałymi?

Spodziewam się, że najbliższe dni przyniosą dobre wiadomości z województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Z większością pozostałych prowadzimy zaawansowane negocjacje.

Chyba nie dość zaawansowane. Pierwotny harmonogram restrukturyzacji spółki był taki, że do 15 maja będzie miał pan komplet uchwał sejmików.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie