500 zł za importowane samochody. Opłata recyklingowa zniknie, ale jeszcze nie teraz

autor: Maciej Suchorabski05.05.2015, 07:18; Aktualizacja: 01.12.2015, 14:19
W 2014 opublikowano projekt ustawy znoszącej opłatę, która miała zacząć obowiązywać już od 1 lipca 2015 roku

W 2014 opublikowano projekt ustawy znoszącej opłatę, która miała zacząć obowiązywać już od 1 lipca 2015 rokuźródło: ShutterStock

Jeszcze przez ponad półtora roku wymagana będzie opłata recyklingowa, którą należy uiścić przed rejestracją sprowadzanego samochodu. Co prawda Sejm przyjął nowelizację ustawy znoszącą obowiązek jej ponoszenia, lecz przepisy te wejdą w życie dopiero w 2016 roku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (7)

  • ja(2015-09-18 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    tu napisali że od 2017 gdzie indziej jest że od 2016 - to od kiedy wkońcu

    Odpowiedz
  • srq(2015-06-13 00:45) Zgłoś naruszenie 11

    A miało być od 1go lipca, specjalnie pół roku czekałem z opłacaniem samochodu... :/ Kij im w plecy..
    Nie rozumiem problemu sieci recyklingu. PRzecież nie ma sytuacji w której teraz komuś trzeba płacić za przyjęcie auta na szrot. Wystarczy zadzwonić, przyjeżdżają po auto z lawetą i jeszcze zawsze kilka złotych wypłacą.

    Odpowiedz
  • polak(2015-06-06 11:10) Zgłoś naruszenie 22

    bezwstydniPO zlodzieje!!! co niby stoi na przeszkodzie zeby wprowadzic ustawe 1 lipca 2015??? oczywiscie trzeba zedrzec wiecej pieniedzy z obywateli przez ten czas. I to sa przedstawiciele narodu? jakiego narodu???

    Odpowiedz
  • thumbgs37(2015-05-29 09:01) Zgłoś naruszenie 22

    Oczywiście w Polsce zanim dana ustawa wejdzie w życie, musi sporo wody upłynąć... Ważne żeby wpływy do budżetu były jak największe i ciągnąć ile tylko się da, bo rocznie to przecież miliony na "ciężką prace polityków", odprawy i wyjazdy służbowe do Madrytu itp. Żenada!!!

    Odpowiedz
  • burak(2015-05-05 16:06) Zgłoś naruszenie 00

    A ja bym wprowadził prawo ?stary zwracamy do producenta a ten musi go od nas zabrać...

    Odpowiedz
  • Musi zniknac siedlisko antynarodowych lajdakow (I)(2015-05-05 08:58) Zgłoś naruszenie 02

    Najpierw musi zniknac z Polski siedlisko lewacko-libertynskich antynarodowych przestepcow !
    Miejmy nadzieje,ze utilizacja tych bandytow,lajdakow rozpocznie sie 10 maja przy urnach wyborczych !

    Odpowiedz
  • nie ma(2015-05-05 08:03) Zgłoś naruszenie 10

    Pewnie że zniknie jak PO przestanie rządzić -zostaną długii -takiedługiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
    Gdyż tych pieniędzy już dawno nie mam, nie ma ,nie ma

    Odpowiedz