Firma oferuje m.in. połączenia drobnicy morskiej w pełni zintegrowane z siecią lądową, w 100 proc. bezemisyjny transport oceaniczny oraz interaktywny system śledzenia przesyłek w czasie rzeczywistym i przejrzyste raporty online

Rynek jest trudny. Dlatego DB Schenker reaguje na jego potrzeby elastyczną ofertą. LCL system to nowy wymiar produktu drobnicowego w transporcie morskim połączonym z dostawami na lądzie, do tego ubezpieczenie, odprawa celna i certyfikat obsługi towarów niebezpiecznych. Lokalni przedstawiciele DB Schenker w zamorskich portach zadbają o transport priorytetowy w przypadku wąskich gardeł czy na żądanie zorganizują opóźniony załadunek.

Kompleksowa obsługa od drzwi do drzwi

Towary transportowane są od drzwi do drzwi z wykorzystaniem najbardziej rozwiniętej sieci logistycznej na świecie. To ponad 8200 frachtowych połączeń drobnicowych dziennie, dostęp do wspólnego portfela produktów w całej Europie - także do opcji premium z gwarantowanym czasem realizacji.
Decydując się na transport morski LCL, np. import drobnicy z Chin, klienci nie muszą zamawiać całego kontenera. Mogą sprowadzać lub wysyłać towar częściej, mniejszymi partiami, w zależności od potrzeb. Gęstość i regularność połączeń w sieci DB Schenker zapewnia stałą obecność towarów na docelowych rynkach lub liniach produkcyjnych. To także efektywność finansowa - bez kosztów magazynowania i zapasów.
Podobnie jak w przypadku całej oferty DB Schenker, LCL system obejmuje również wiele usług o wartości dodanej, takich jak pick&pack, regularne kontrole jakości, staranna segregacja ładunków, etykietowanie, montaż, kompletowanie i dostosowywanie produktów, przewóz odzieży na wieszakach, przepakowywanie oraz dystrybucja sprowadzonych towarów.

Connect 4 Ocean i przejrzyste raporty

Korzystając z intuicyjnej platformy Connect 4 Ocean, transport przesyłek mogą w łatwy sposób zlecić nawet małe firmy, otrzymując od razu dostęp do wielu opcji w ofercie i globalnego zasięgu.
Aplikacja umożliwia natychmiastowe uzyskanie wyceny dla importowanych lub eksportowanych towarów. Kompleksowy system śledzenia (advanced tracking) sprawia, że klienci mogą w każdej chwili przeanalizować realny czas transportu. System raportowania obejmuje intuicyjne wizualizacje wyświetlane według zadanych kryteriów. Wskaźniki KPI, dotyczące efektywności dostaw, można przeglądać za pomocą elastycznej graficznej wizualizacji lub zestawów danych, które zapewniają wieloaspektową analizę procesu.
- Korzystając z LCL system, można być naprawdę spokojnym o swoją przesyłkę - rozwiązanie zapewnia kompleksową obsługę i wyznacza najwyższy standard monitorowania dostaw oceanicznych w branży. Klient zyskuje możliwość widoczności w czasie rzeczywistym na całej rozpiętości łańcucha dostaw, może skuteczne zarządzać wskaźnikami KPI, dzięki przejrzystości danych. Szczegółowe informacje na temat każdego aspektu pozwalają uzyskać głębszy wgląd w sytuację - mówi Piotr Kozłowski, Vice President Ocean Freight NEE DB Schenker.

Bezemisyjny transport na oceanach

Dzięki współpracy z armatorem CMA CMG przesyłki na odcinku oceanicznym można realizować bezemisyjnie. Umowa na zakup przez DB Schenker 2500 ton biopaliwa zredukuje emisję CO2 łącznie o 7000 t. Klienci, którzy zamówią tę usługę, mają możliwość uzyskania certyfikatu ekologicznego transportu zleconych przesyłek. DB Schenker zapowiada, że liczba 2500 t zamówionego biopaliwa będzie rosła wraz z zapotrzebowaniem na to rozwiązanie.
- Podobnie jak we frachcie lotniczym, jesteśmy pierwszą firmą logistyczną, która oferuje w 100 proc. bezemisyjny transport oceaniczny oparty na biopaliwie. Klienci, zamawiając tę usługę, będą mogli zredukować swój ślad węglowy - dodaje Piotr Kozłowski.
Partner
ikona lupy />
fot. materiały prasowe