Pierwszy na świecie układ hamulcowy odzyskujący energię, w którym zastosowano kondensator, skonstruowała Mazda Motor Corporation. Przełomowy system, podczas jazdy w mieście, zmniejsza zużycie paliwa o ok. 10 proc.

"i-ELOOP" , bo tak został nazwany system, przeznaczony jest dla samochodów osobowych. W samochodach Mazdy pojawi się w 2012 roku.

Nowy układ hamulcowy Mazdy jest wyjątkowy ze względu na zastosowanie w nim kondensatora, w którym na pewien czas można zmagazynować dużą ilość energii elektrycznej. W porównaniu do akumulatorów, kondensatory mogą być błyskawicznie naładowane i rozładowane, a przy tym są odporne na pogorszenie właściwości podczas długotrwałego użytkowania. "i-ELOOP" efektywnie przemienia energię kinetyczną samochodu w energię elektryczną podczas hamowania i pozwala użyć ją do zasilania klimatyzacji, systemu audio i innych odbiorników elektrycznych, których w samochodzie nie brakuje.

System i-ELOOP Mazdy zadebiutował właśnie podczas 42. Tokio Motor Show w samochodzie koncepcyjnym TAKERI, kolejnej generacji średniej wielkości sedana.