Na trwających już w Szanghaju 15. targach samochodowych Auto Shanghai 2013 (Shanghai International Automobile Industry Exhibition) nie zabrakło wszystkich liczących się na świecie producentów aut. Kilka z nich miało też swoje światowe premiery.

Chiny są drugim, po Unii Europejskiej, rynkiem motoryzacyjnym świata. Tylko w ubiegłym roku sprzedano tam 19,1 mln nowych aut.

I tak np. Bentley pokazał najnowszą wersję swojego modelu Flying Spur. Chińczycy zobaczyli także najszybszy, produkowany przez tę markę model Continental GT Speed oraz super luksusowe auto Mulsanne. Bentley chce w tym roku podwoić swoją sprzedaż w Chinach.

Luksusowa marka Toyoty, Lexus, zaprezentowała nową limuzynę hybrydową GS300h. Jej sprzedaż rozpocznie się pod koniec tego roku na większości światowych rynków, w tym w Chinach, Europie, Azji, Australii i Nowej Zelandii.

Japońska firma Mitsubishi Motors Corporation po raz pierwszy pokazała w Szanghaju swoje koncepcyjne modele Concept CA-MiEV oraz Concept G4.

Zaległości na tym zdominowanym przez Volkswagena i General Motors rynku chce nadrobić Ford. W Szanghaju koncern ten pokazał koncepcyjnego Escorta. To wizja modelu, który w przyszłości ma przyczynić się do pozyskania w Chinach nowych klientów szukających auta kompaktowego. Wiadomo, że Chińczycy takie właśnie samochody lubią najbardziej.

Na wystawie Auto Shanghai 2013 swoja światową premierę miał również model Audi A3 Limousine.

Impreza potrwa do 29 kwietnia.