Amerykańskie linie United Airlines planują w maju wznowić rejsy samolotami Dreamliner. Ta wiadomość zaskakuje, ponieważ Boeing nie przedstawił końcowych wyników testów lotów tych maszyn, a Amerykańska Federalna Agencja Lotnicza nie podała jeszcze żadnej daty kiedy dopuści do lotów uziemione od stycznia samoloty.

Linie United Arilnies, które mają swoją główną siedzibę w Chicago oczekują, że wszystkie problemy z akumulatorami, przez które maszyny zostały uziemione, zostaną naprawione i samoloty gotowe będą do rejsów z pasażerami na pokładzie. Pierwszy mógłby się odbyć 31 maja.

Zdaniem telewizji CNN takie postępowanie United może być sygnałem dla innych przewoźników do wznowienia w niedługim czasie lotów Dreamlinerami. Boeing w ostatnich dniach dwukrotnie testował maszynę, która w przyszłości będzie latać w barwach LOT-u; według wstępnych badań wszystko wypadło pozytywnie. Producent zmodyfikował jonowo-litowe baterie, które wcześniej przez wadliwy system groziły zapaleniem.

Teraz Amerykańska Federalna Agencja Lotnicza dokona przeglądu wszystkich danych i dopiero wyda decyzję o ewentualnym pozwoleniu na używanie Dreamlinerów. Jeden z nich, należący do LOT-u, od blisko trzech miesięcy znajduje się na chicagowskim lotnisku Ohare. Został uziemiony zaraz po wylądowaniu z pasażerami z Polski.