Drugi Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT o numerach rejestracyjnych SP - LRB na warszawskim lotnisku wylądował po godz. 15. Maszyna przyleciała z fabryki Boeinga z Everett w USA.

"Samolot poleci z pasażerami w piątek do Wiednia o godz. 17.20. Dostaliśmy wszystkie potrzebne certyfikaty" - powiedział Kłuciński.

LOT odebrał pierwszy z ośmiu zamówionych Dreamlinerów w połowie listopada br. Drugi egzemplarz LOT, według wcześniejszych zapowiedzi, miał przylecieć na początku stycznia 2013 r.

"Według obecnych planów, drugi Dreamliner LOT-u od lutego 2013 roku będzie obsługiwał loty dalekodystansowe realizowane przez polskiego przewoźnika" - czytamy w komunikacie spółki.

Do marca 2013 roku flota polskiego przewoźnika będzie liczyła pięć samolotów tego typu.

Jak powiedział PAP rzecznik PLL LOT, pierwszy Dreamliner nie odleciał w piątek do Londynu. Tego dnia miał też odbyć lot do Wiednia. Powodem odwoływania rejsów jest uszkodzenie mechaniczne samolotu. "Uszkodzenie to zostało zauważone po przylocie Dreamlinera w środę z Pragi. Jesteśmy cały czas w kontakcie z Boeingiem" - powiedział rano piątek PAP rzecznik spółki.

W ostatnich dniach pasażerowie nie polecieli także Dreamlinerem m.in. do Monachium.