W najbliższy weekend, w nocy z 8 na 9 grudnia, zmieni się rozkład jazdy pociągów w Europie. Dla pasażerów, którzy planują podróże koleją w tym czasie, spółki z grupy PKP przygotowały dodatkowe punkty informacyjne na dworcach w kraju.

Na 19 dworcach od 6 do 10 grudnia będzie można spotkać mobilnych informatorów, którzy będą odpowiadać na pytania podróżnych.

Dodatkowo PKP Intercity przygotowało na okres świąteczny specjalną ofertę, dzięki której można kupić bilety na pociągi kursujące w barwach spółki do 30 procent taniej.

Nowy rozkład jazdy opublikowany 12 listopada

Początkiem kampanii informacyjnej związanej z rozkładem jazdy 2012/2013 było opublikowanie 12 listopada br. nowej siatki połączeń. Dzięki temu podróżni z dużym wyprzedzeniem mogli zapoznać się ze wszystkimi zmianami na stronie www.intercity.pl lub w punktach obsługi klienta.

Kolejnym etapem akcji będzie uruchomienie od 6 grudnia, specjalnego wsparcia informacyjnego na 19 największych dworcach kolejowych w kraju.

Pasażerowie będą mogą liczyć na pomoc mobilnych informatorów ubranych w pomarańczowe kurtki z piktogramem „I” na plecach.

Do ich zadań należy m.in.: udzielanie informacji na temat rozkładu jazdy, wskazywanie właściwych peronów, a także pomoc w obsłudze biletomatów.

Przewoźnik przygotuje również dla swoich pasażerów 270 tys. ulotek z rozkładem jazdy na najważniejszych trasach. Będą one dostępne w pociągach, na dworcach, przy okienkach kasowych, w Centrach Obsługi Klienta oraz w strefach VIP. Ulotki będzie można również ściągnąć ze stron www.pkp.pl i www.intercity.pl.

Osoby starsze lub nie posiadające dostępu do Internetu mogą uzyskać informacje dzwoniąc pod numer Ogólnopolskiej Infolinii Intercity 19 757.