Linie Lotnicze Norwegian rozpoczęły sprzedaż biletów lotniczych na nowe połączenia do Nowego Jorku i Bangkoku. Połączenia będą obsługiwane Dreamlinerem – Boeingiem 787.

Nowe połączenia lotnicze w siatce linii Norwegian mają ruszyć pod koniec maja 2013 roku. Najwcześniej wystartuje połączenia z Oslo do Nowego Jorku – 30 maja. Na dzień 31 maja planowany jest inauguracyjny lot ze szwedzkiej stolicy, Sztokholmu do Nowego Jorku.

Połączenie do Bangkoku zadebiutuje 1 czerwca 2013 roku, jako pierwsi polecą pasażerowie Norwegian z Oslo. Na uruchomienie połączenia Sztokholm – Bangkok trzeba będzie poczekać do 20 czerwca, kiedy to Dreamliner w barwach Norwegian uda się w swój pierwszy komercyjny lot ze stolicy Szwecji do Tajlandii.

Reklama

Wszystkie te nowe dalekodystansowe połączenia Norwegian do Nowego Jorku i Bangkoku będą realizowane 3 razy dziennie. Mieszkańcy obu skandynawskich stolic będą mieli taką samą możliwość zaplanowania podróży do interesującego ich miejsca.

Reklama

Nowe samoloty Dreamliner Boeing 787 linie lotnicze Norwegian otrzymają w kwietniu 2013 roku. 1 maja 2013 r. pierwszy Dreamliner ma wylądować w Oslo.

Cena

Najtańszy bilet Norwegian w dwie strony na trasie z Oslo do Nowego Jorku w czerwcu 2013 roku wynosi 1073 złotych. Za tę cenę pasażer otrzymuje bezpłatnie dostęp do rozrywki pokładowej w samolocie. Chcący coś zjeść na pokładzie, zarezerwować ulubione miejsce i zabrać ze sobą bagaż, będą musieli dopłacić 232 złote (za lot w jedną stronę).

Z kolei najtańszy bilet za podróż ze Sztokholmu do Nowego Jorku i z powrotem, na czerwiec 2013 roku można zarezerwować za 1133 zł. Wysokość dodatkowych opłat przy wylotach ze Szwecji wynosi 252 złote.

Najtańsze przeloty z Oslo do Bangkoku wynoszą 1763 złote za bilet w dwie strony. Dodatkowe opłaty w przypadków lotów do Bangkoku (bagaż, posiłek i rezerwacja miejsca) zostały wycenione na 291 złotych (w jedną stronę).

Loty ze Sztokholmu do Bangkoku są we wrześniu tańsze o 36 złotych. Najtańsza podróż w dwie strony wyniesie 1727 zł. Dodatkowe usługi to koszt 277 złotych za lot w jedną stronę.