Oto kolejny tego przykład. Płaskorzeźba "Aesthetics S" zapowiada design nowej wersji luksusowej limuzyny Mercedes-Benz kl. S . Estetykę płaskorzeźby podkreśla ekscytujący pokaz w trzech aktach, wykorzystujący grę światła i cienia. Odbędzie się on podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu (od 27 września do 14 października br.).

Od lat 30. ub. wieku topowe limuzyny Mercedes-Benz odgrywały wyjątkową rolę - nie tylko w firmie, ale w motoryzacji w ogóle. Kolejne wcielenia klasy S nie były wyłącznie najnowocześniejszym osiągnięciem technologii i designu. Były też symbolem, wzorem do naśladowania dla innych aut.

Kształt rzeźby "Aesthetics S" w artystycznej formie podkreśla kluczowe linie nowej limuzyny, mocne i płynne.

"Mercedes-Benz klasy S od zawsze imponował ponadczasowym designem, który wskazywał drogę ku przyszłości. Zmysłowa rzeźba kontynuuje te tradycje i tworzy scenerię dla rozwoju nowej klasy S" - wyjaśnia Gorden Wagener, szef designu Mercedes-Benz Cars.

Nie po raz pierwszy Mercedes-Benz zapowiada design nowych modeli w formie dzieła sztuki. Wcześniej zaprezentowano już rzeźby "Aesthetics No. 1" (2010 rok) oraz "Aesthtics No. 2" i "Aesthetics 125" (2011 rok).