statystyki

Pustki w pociągach i autobusach. Rząd nie zawiesi całkowicie komunikacji lądowej

autor: Krzysztof Śmietana17.03.2020, 07:50; Aktualizacja: 17.03.2020, 08:04
Funkcjonariusze służb granicznych podczas kontroli sanitarnej pasażerów autobusów wjeżdzających do Polski

Funkcjonariusze służb granicznych podczas kontroli sanitarnej pasażerów autobusów wjeżdzających do Polskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Andrzej Grygiel

Rząd zakazał lotów krajowych, ale nie zdecyduje się na zawieszanie komunikacji lądowej. Przewoźnicy sami ograniczają kursowanie pociągów i komunikacji miejskiej.

Po zawieszeniu transportu lotniczego i kolejowego do Polski rząd wprowadza dalsze ograniczenia w komunikacji. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powiedział, że od wczoraj zawieszono także loty krajowe. Linie lotnicze LOT już w niedzielę, ze względu na niską frekwencję, na dwa tygodnie wstrzymały rejsy po Polsce. Poniedziałkowa decyzja rządu wymusi za to zawieszenie sporadycznych połączeń, które realizował Ryanair.

W obliczu pandemii pojawia się coraz więcej pytań, czy nie powinno się bardziej ograniczać transportu wewnątrz kraju. Przykładowo, komunikację miejską czasowo zawieszono w największych miastach chińskiej prowincji Hubei, gdzie epidemia choroby pojawiła się jako pierwsza. To był jeden ze środków, który pomógł znacznie ograniczyć zasięg choroby.

Jak się dowiedzieliśmy, rząd rozważa różne scenariusze, ale teraz nie ma planów odgórnego zakazywania transportu zbiorowego. Premier Mateusz Morawiecki apelował jednak wczoraj do Polaków o ograniczanie takich podróży. Zaleca to Światowa Organizacja Zdrowia, bo w środkach komunikacji wirus łatwiej się rozprzestrzenia.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie