statystyki

LOT-owi będą zagrażać giganci. Dwie potężne linie lotnicze chcą wejść do Polski

autor: Patrycja Otto, Krzysztof Śmietana30.09.2019, 10:02; Aktualizacja: 30.09.2019, 10:02
Do Polski chcą wejść dwie potężne linie lotnicze: American Airlines i Virgin Atlantic.

Do Polski chcą wejść dwie potężne linie lotnicze: American Airlines i Virgin Atlantic.źródło: ShutterStock

Do Polski chcą wejść dwie potężne linie lotnicze: American Airlines i Virgin Atlantic.

American Airlines, jedna z największych linii na świecie, od 7 maja 2020 r. będzie latać z Krakowa do Chicago. Rejsy boeingiem 787, czyli dreamlinerem, będą odbywać się pięć razy w tygodniu. Start połączenia to przełom, bo żaden przewoźnik z USA nie latał do Polski od blisko ćwierćwiecza. Do 1994 r. rejsy na warszawskie lotnisko Okęcie wykonywał inny amerykański gigant – linie Delta. Od tamtej pory bezpośrednie połączenie z Polski do USA oferował tylko LOT. American Airlines liczy na powodzenie połączenia m.in. dzięki spodziewanemu zniesieniu wiz do USA. Atutem będzie także możliwość przesiadki w Chicago do wielu innych miast w Stanach Zjednoczonych.

Do ofensywy w Polsce szykuje się też inny gigant – brytyjskie linie Virgin Atlantic. Właśnie zapowiedziały, że chcą uruchomić 37 europejskich tras z londyńskiego lotniska Heathrow. Wśród nich znalazło się połączenie na warszawskie Lotnisko Chopina. Pasażerowie lecący z Polski będą mogli przesiąść się w Londynie do jednej z długodystansowych maszyn brytyjskiego przewoźnika. Atrakcyjne będą zwłaszcza loty do USA, bo w tym specjalizują się linie.

Na razie nie wiadomo, kiedy połączenie z Londynu do Warszawy ruszy. Według portalu Fly4free będzie to możliwe dopiero za kilka lat, kiedy zakończy się rozbudowa zatłoczonego Heathrow. Linie Virgin już teraz chcą naciskać na brytyjski rząd, by ograniczył na Heathrow dominację British Airways i innych linii z grupy IAG. Ci przewoźnicy mają teraz 55 proc. slotów dostępnych na największym lotnisku w Wielkiej Brytanii.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie