statystyki

Fundusz pekaesowy. To już ostatni moment

autor: Katarzyna Nocuń12.08.2019, 07:33; Aktualizacja: 12.08.2019, 09:24
Do podziału w tym roku jest 300 mln zł. Najwięcej dostanie ściana wschodnia.

Do podziału w tym roku jest 300 mln zł. Najwięcej dostanie ściana wschodnia.źródło: ShutterStock

Na palcach jednej ręki można policzyć wnioski o objęcie dopłatą deficytowych linii autobusowych, które do tej pory wpłynęły do poszczególnych wojewodów. Samorządy mogą je składać jeszcze tylko dziś.

Z informacji DGP wynika, że do wojewody podlaskiego do piątku wpłynął tylko jeden wniosek (to województwo otrzyma najwięcej środków z funduszu). Jednak jak przypominają urzędnicy, liczy się data stempla pocztowego, dlatego wnioski o objęcie dofinansowaniem mogą spływać jeszcze przez kilka kolejnych dni. Wojewoda małopolski nie otrzymał jeszcze żadnego. Ale – jak zaznacza biuro prasowe urzędu wojewódzkiego – samorządy deklarują, że będą je składać ostatniego dnia. 30 wniosków spodziewa się wojewoda kujawsko-pomorski. 

Do piątkowego popołudnia do tego urzędu wpłynął jeden. Także jeden wniosek odnotował zachodniopomorski urząd wojewódzki – ten dotyczy dwóch linii i złożyła go gmina wiejska Szczecinek. Trzy wnioski trafiły do wojewody łódzkiego – wszystkie od powiatów. Z kolei do wojewody warmińsko-mazurskiego kilka: z gmin i powiatów.


Pozostało jeszcze 33% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie