statystyki

Życie spędzane w korkach. Oto najbardziej zatłoczone miasta

autor: Tomasz Żółciak04.06.2019, 07:32; Aktualizacja: 04.06.2019, 07:49
korek

Tkwiąc w aucie, możemy wysłuchać jednego audiobooka tygodniowoźródło: ShutterStock

Łódź i Kraków – te dwa polskie miasta znalazły się w pierwszej dziesiątce europejskich miast o najbardziej zatłoczonych ulicach. Do światowych liderów z Bombajem na czele naszym metropoliom brakuje raptem po kilka minut.

Aż o 65 proc. więcej czasu, w porównaniu z potrzebnym na dojazd w warunkach idealnych (brak tłoku na ulicach), tracą w korkach mieszkańcy indyjskiego Bombaju. Kolejne miejsca w światowym rankingu zajęły stolica Kolumbii – Bogota (63 proc.), Lima w Peru (58 proc.), Nowe Delhi w Indiach (58 proc.) oraz stolica Rosji – Moskwa (56 proc.). Na drugim końcu zestawienia – a więc uchodzących za najmniej zatłoczone miasta świata – znalazły się amerykański Greensboro-High Point (9 proc., wskaźnik pogorszony o 1 pkt proc.) i hiszpański Cadiz (również 9 proc., ale wskaźnik gorszy o 2 pkt proc.). Takie wnioski płyną z tegorocznej edycji raportu Traffic Index, opracowanego w oparciu o dane za rok 2018, przygotowanego przez holenderską firmę TomTom, specjalizującą się w produkcji systemów nawigacyjnych. Badanie obejmuje sytuację drogową w 403 miastach z 56 krajów na całym świecie.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie