Połączenie dalekobieżne z Łodzi na Lotnisko Chopina ominie główne dworce w Warszawie. – To nietrafiony pomysł – podsumowują eksperci.
Składy, które zamierza uruchomić PKP Intercity, wyjadą na tory w grudniu, wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy. – Planujemy kilka par połączeń, głównie relacji Łódź Fabryczna – Lotnisko Chopina, obsługiwanych pociągami Dart z Pesy – mówi rzeczniczka PKP Intercity Agnieszka Serbeńska. Wstępnie mówi się o czterech parach pociągów. Jak przyznaje rzeczniczka, spółka chciałaby zająć się obsługą nowego dla niej rynku – dowozu pasażerów na lotniska. Przy okazji uruchomienia kursów na Okęcie chce też dowozić podróżnych do położonego obok zagłębia biurowego na warszawskim Służewcu.
Inicjatywę wspiera LOT. – Województwo łódzkie i cały region zyskają bezpośrednie pociągi z dworca Łódź Fabryczna do samego terminalu Lotniska Chopina. Da to pasażerom z tego regionu nowe możliwości podróżowania – mówi Jakub Panek z biura prasowego LOT. Według założeń rozkład pociągów ma być skoordynowany z falami przylotowymi i odlotowymi naszego narodowego przewoźnika lotniczego. Na razie nie wiadomo, czy będzie można kupić jeden bilet na pociąg i samolot.