Pesa nie będzie już odwoływać się od wyboru oferty Koreańczyków w przetargu na stołeczne tramwaje – informuje piątkowy „Puls Biznesu”.

Według gazety "rosną szanse koreańskiego Hyundaia na podpisanie umowy na dostawę 200 tramwajów dla Warszawy". "Jego oferta została kilkakrotnie uznana przez Warszawskie Tramwaje za najkorzystniejszą, ale od wyboru odwoływał się główny konkurent – bydgoska Pesa. Jej oferta była jednak około 500 mln zł droższa od kosztorysu sięgającego 1,88 mld zł netto. Oferta Koreańczyków opiewała na 1,82 mld zł netto" – czytamy w "PB".

Wczoraj o północy minął termin na odwołanie się od ich wyboru - podaje "PB". Maciej Grześkowiak, rzecznik Pesy, poinformował gazetę, że spółka nie będzie się już odwoływać, a Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich, że brak odwołania pozwoli im wystąpić z wnioskiem o kontrolę postępowania przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Jeśli w okresie 30 dni nie zakwestionuje on decyzji przetargowych, Tramwaje Warszawskie będą mogły podpisać z Hyundaiem umowę. Według gazety w optymistycznym wariancie może to nastąpić na przełomie maja i czerwca.