statystyki

Epidemia agresji za kółkiem. Chętnie wychodzimy z auta

autor: Tomasz Żółciak24.04.2019, 07:44; Aktualizacja: 29.05.2019, 10:50
Kierowca

Kierowcaźródło: ShutterStock

Do strachu przed agresją innego kierowcy przyznało się aż 84 proc. uczestników badania, w którym wzięło udział 12,4 tys. osób.

Rośnie poziom agresji wśród europejskich kierowców. Najczęściej innych na drodze obrażają Grecy i Francuzi. Polacy są z kolei najbardziej skłonni, by w razie sprzeczki wyjść z auta, aby „omówić problem” na osobności. Obok Francuzów i Szwedów jesteśmy też w czołówce przekraczających dozwoloną prędkość, za to coraz rzadziej siadamy za kółkiem po alkoholu. Takie wnioski płyną z najnowszego Europejskiego Barometru Odpowiedzialnej Jazdy 2019 – ankiety przeprowadzonej przez Ipsos dla fundacji VINCI Autoroutes, która na jego podstawie szkicuje profil kierowcy w poszczególnych krajach

Najczęściej innych zmotoryzowanych obrażają Grecy i Francuzi. Za to Polacy są najbardziej skłonni, by w razie sprzeczki wyjść z auta, aby na osobności omówić problem z innym kierowcą.

Takie wnioski płyną z tegorocznej edycji Europejskiego Barometru Odpowiedzialnej Jazdy 2019 fundacji VINCI Autoroutes. To międzynarodowe badanie IPSOS, w którym udział wzięło ponad 12,4 tys. osób z 11 europejskich krajów (ankietę przeprowadzono w okresie od 25 lutego do 13 marca 2019 r.). Pytania jak zwykle mają na celu sportretowanie zachowań i nawyków kierowców z poszczególnych krajów, a co za tym idzie – potwierdzenie lub obalenie pewnych stereotypów.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Jola(2019-04-25 09:58) Zgłoś naruszenie 10

    Pozdrawiam wszystkich buraków, trzymających się kurczowo mojego zderzaka i mających radochę z używania klaksonu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie