Czarne chmury nad autami elektrycznymi. Czy wodór okaże się lepszy niż prąd?

27.11.2018, 17:40; Aktualizacja: 29.11.2018, 13:17
Samochód elektryczny

Samochód elektrycznyźródło: ShutterStock

"Sprzedamy ponad milion samochodów elektrycznych rocznie począwszy od 2025 roku" – zapowiada jeden z największych koncernów motoryzacyjnych. "Od aut na prąd nie ma odwrotu" – przekonuje inny gigant. Problem w tym, że elektryczna przyszłość motoryzacji – przynajmniej w Polsce – jest zasnuta… chmurami. Co będzie paliwem przyszłości?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (6)

 • Do tego utylizacja tysięcy ton Baterii(2018-11-28 08:44) Zgłoś naruszenie 61

  Chyba lepiej skupić się na elektrykach z prądem z wodoru. To dalej pojazd Elektryczny, szybciej tankowany niż ładowany prądem. Poza tym ogniwa paliwowe są wieczne...........zaś baterie się zużywają i ich recycling jest drogi podobnie jak droga jest produkcja .

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • PIK(2018-12-04 00:50) Zgłoś naruszenie 30

  A ch..j z tym, bo i tak wszyscy zginiemy, gdy słońce wybuchnie.....

  Odpowiedz
 • Bart(2018-11-28 08:49) Zgłoś naruszenie 21

  Jeśli wodór będziemy wytwarzać za pomocą energii odnawialnej. A co jeśli prąd będziemy wytwarzać za pomocą energii odnawialnej? Ten sam problem i to fiskalny, ciężko opodatkować prąd z rozdrobnionych źródeł, ale znając urzędników coś wymyśla i nagle się okaże, że wszystko się opłaca. Problem z ekopojazdami to problem braku wpływu podatków z akcyzy, VAT oraz innych nakładanych w cenie paliwa.

  Odpowiedz
 • wiliam(2018-12-08 12:52) Zgłoś naruszenie 20

  Nie wiem czy Polske stac na kolejne zmiany. Bo jak wiadac czesc rzeczy jest juz wdrazanych - greenway stawia kolejne stacje ładowania elektrykow na prad a nie na wodor. Nie byłbym za tym zeby jeszcze zanim cokolwiek wiekszego sie zadzieje w temacie elektrykow - juz zmieniac. Raczej nie udźwigniemy tego budzetowo

  Odpowiedz
 • ragnar(2018-12-11 13:38) Zgłoś naruszenie 10

  Wodór jest całkiem niezłym pomysłem, ilość uzyskanej energii jest znacznie większa niż przy wykorzystaniu standardowych paliw, a jedynym skutkiem “ubocznym” jest woda. Dlatego właśnie toyota wzięła się za Mirai i z tego co czytałem mają zwiększać jej produkcję.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie