statystyki

LOT: Nowe umowy dla zwolnionych za udział w strajku

autor: Krzysztof Śmietana30.10.2018, 08:45; Aktualizacja: 30.10.2018, 08:52
Dziś o 10.00 zaczną się rozmowy władz spółki ze związkami na temat pieniędzy.

Dziś o 10.00 zaczną się rozmowy władz spółki ze związkami na temat pieniędzy.źródło: PAP
autor zdjęcia: Leszek Szymański

Linia ponownie zatrudnia osoby zwolnione dyscyplinarnie za udział w strajku. Ten na razie jest zawieszony, ale do pełnego zażegnania sporu jeszcze daleko.

Po 12 dniach od rozpoczęcia strajku w Polskich Liniach Lotniczych LOT sytuacja na lotniskach znacznie się poprawiła. W poniedziałek odwołanych było tylko kilka rejsów – głównie połączenia powrotne do Warszawy – z Nowego Jorku, Mediolanu, Pragi czy Moskwy. Przewoźnik liczy, że dziś wszystkie loty powinny odbyć się bez przeszkód. Poprawa sytuacji jest możliwa dzięki „zawieszeniu broni” między protestującymi i zarządem spółki. Obie strony toczą rozmowy, w których ze strony władz przewoźnika uczestniczy Bartosz Piechota, oddelegowany do pracy w zarządzie przedstawiciel rady nadzorczej. W pierwszej turze rozmów związkowcom zaoferowano przywrócenie do pracy pracowników zwolnionych dyscyplinarnie za udział w nielegalnym strajku; w tym także zwolnionej w maju Moniki Żelazik, szefowej największego związku w Locie, zrzeszającego stewardessy. W poniedziałek pracownicy podpisywali w kadrach nowe umowy o pracę.

– Dzięki temu będą mogli być przywróceni do grafików lotów – mówi Konrad Majszyk z biura prasowego LOT-u.

Sytuacja operacyjna jest jednak w dużym stopniu zależna od liczby osób, które nie przyszły do pracy, bo są chore. Ostatnio ich liczba wzrosła. Władze spółki nie wykluczają, że część przebywających na zwolnieniach w ten sposób wspiera protestujących.


Pozostało jeszcze 55% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze FB:

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie