statystyki

LOT rozwija skrzydła i poleci na Florydę. Miami nowym kierunkiem na 2019

autor: Krzysztof Śmietana05.09.2018, 08:11; Aktualizacja: 05.09.2018, 08:51
W 2017 r. kwota rekompensat za opóźnione loty wyniosła 53 mln zł.

W 2017 r. kwota rekompensat za opóźnione loty wyniosła 53 mln zł.źródło: ShutterStock

Przewoźnik dodaje do rozkładu kolejne połączenia na trasach długodystansowych. W 2019 r. zacznie kursować do Miami. I być może do Delhi.

Choć biuro prasowe naszego narodowego przewoźnika jeszcze oficjalnie nie potwierdza nowego połączenia z Warszawy na Florydę, to DGP udało się ustalić, że jest już ono w 100 proc. pewne. Rejsy do Miami rozpoczną się 1 czerwca przyszłego roku i będą się odbywać cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Potrwają 11,5 godz. LOT uważa, że to perspektywiczny kierunek, bo według wyliczeń między Europą Wschodnią a Florydą podróżuje rocznie prawie pół miliona pasażerów rocznie. Mieszkańcy tego regionu dotychczas nie mieli bezpośredniego połączenia z Miami. Musieli korzystać z przesiadek w portach Europy Zachodniej. Za uruchomieniem tych rejsów przemawia także liczba Polaków zamieszkujących Florydę, która także zbliża się do 500 tys. Podróżnych z Polski i całego regionu kuszą tam słoneczne plaże i atrakcje turystyczne. Miami to także istotny ośrodek biznesowy na południu Stanów Zjednoczonych. LOT liczy, że kierunek stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny po zniesieniu wiz dla Polaków, co może nastąpić niebawem: zbliżamy się do zejścia poniżej wymaganego przez Amerykanów progu odmów wizowych.

Miami będzie 14. połączeniem LOT-u o dalekim zasięgu i jednocześnie szóstym do Ameryki Północnej. Teraz narodowy przewoźnik lata z Warszawy na nowojorskie lotniska JFK i Newark, do Los Angeles, Chicago i Toronto. Są jeszcze loty z Rzeszowa do Newark i z Krakowa do Chicago. Od wiosny realizuje też połączenia dalekiego zasięgu poza Polską – z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. Komentatorzy uznali, że w stolicy Węgier LOT tworzy swój drugi hub przesiadkowy (oprócz lotów do USA uruchomi też stamtąd połączenia do portu London City). Firma stara się też rozwijać połączenia do Azji. Na razie z Warszawy można bezpośrednio polecieć do Tokio, Seulu, Pekinu i Singapuru. Najpewniej jeszcze jesienią LOT potwierdzi spekulacje w sprawie rychłego uruchomienia połąc zenia do Delhi. Rzecznik LOT-u Adrian Kubicki powiedział DGP, że przed końcem roku można się spodziewać ogłoszenia dwóch lub trzech nowych kierunków dalekiego zasięgu.


Pozostało jeszcze 47% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie