Morawiecki uratuje Okęcie i pogrzebie CPK?

autor: Krzysztof Śmietana07.06.2018, 07:32; Aktualizacja: 07.06.2018, 08:20
O niespodziewanej wolcie w sprawie Lotniska Chopina miał zdecydować premier Mateusz Morawiecki. – Nie ma mowy o likwidacji Okęcia. Będzie ważnym i wygodnym dla warszawiaków uzupełnieniem Centralnego Portu Lotniczego

O niespodziewanej wolcie w sprawie Lotniska Chopina miał zdecydować premier Mateusz Morawiecki. – Nie ma mowy o likwidacji Okęcia. Będzie ważnym i wygodnym dla warszawiaków uzupełnieniem Centralnego Portu Lotniczegoźródło: ShutterStock

Decyzja o pozostawieniu Lotniska Chopina wywołała w branży konsternację. I wątpliwości, czy Centralny Port Komunikacyjny powstanie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Reklama

Komentarze (15)

  • prawnik(2018-06-07 09:09) Zgłoś naruszenie 2410

    Niekiedy ludzie bywają mądrzy. Mieszkańcy Krakowa kilka lat temu powiedzieli w referendum twarde nie mżonce o organizacji Olimpiady w Krakowie. Powiedzieli: Po co nam inwestycja, po której zostaną tylko długi? I mądrość centusiów dedykuję autorom mżonki o CPK. Owszem, potrzebujemy kolejnego lotniska dla Warszawy. wszem, może być między Łodzią a Warszawą. Ale potrzebujemy LOTNISKA, a nie mega-lotniska. Portu lotniczego dla 10-20 mln pasażerów z ewentualną możliwością rozbudowy. Nie molocha na 70 kilometrach kwadratowych pomyślanego jako megapolis dla 100 mln pasażerów.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • sondor(2018-06-07 16:29) Zgłoś naruszenie 115

    Mrzonki to są i nic więcej. Jak brakuje chleba, robi się igrzyska. Jak brakuje konkretnej koncepcji rozwoju Polski też zaczynają się igrzyska. Centralny port lotniczy, samochody elektryczne, centralny port morski, mosty, strzelnice, ławeczki i co tam jeszcze nie wymyślą. Tak to są igrzyska dla otumanienia "ludu". Nie wzięli jednego pod uwagę ten "Lud" już nie daje się nabijać w butelkę, potrafi myśleć i wyciągać wnioski, ot choćby wniosek z przekopywanej mierzei wiślanej - tam tez jak się okazuje brakuje szpadli - inni twierdzą że zdrowego rozsądku, w tym wszystkim też tego ostatniego brakuje!!!

    Odpowiedz
  • Bob - Budowniczy (2018-06-07 19:34) Zgłoś naruszenie 73

    A na ch...j na jakieś lotnisko Chopina? Wysadzić razem z Pałacem Kultury! U nas wszystko ma być największe, jak u Ruskich! Obok Centralnego Portu Lotniczego wybuduje się jeszcze Centralną Bazę Okrętów Podwodnych! Będą do niej dopływać z Bałtyku specjalnym, podziemnym tunelem. Acha, zapomniałem dodać, że w miejscu Pałacu Kultury, postawi się 300 - metrowy pomnik Braci Kaczyńskich. Obu - z tym że Jarosław ma być o połowę większy od Lecha.

    Odpowiedz
  • websterrr(2018-06-07 15:53) Zgłoś naruszenie 51

    Lotnisko Chopina obsłuży w tym roku min. 18 mln pasażerów, w przyszłym min. 20 mln. W 2017 było 15,75 mln. Przepustowość 22 - 24 mln jest czysto teoretyczna i nie uwzględnia dziennych spiętrzeń ruchu - fala poranna i popołudniowa. Kto wylatywał z Okęcia rano w szczycie sezonu ten wie o czym mowa. Lotnisko jest zapchane. Najgorzej jest w strefie non-Schengen, gdzie wymagana jest dodatkowa kontrola dokumentów i tworzą się ogromne kolejki do okienek Straży Granicznej. Lotnisko Chopina wymaga pilnej rozbudowy żeby pokryć bieżące zapotrzebowanie na loty. Na Okęciu nie ma jednak miejsca na dużą rozbudowę i zapewnienie miejsca na ruch lotniczy, który będzie w Polsce już za 10-15 lat.

    Odpowiedz
  • Katon M(2018-06-08 12:33) Zgłoś naruszenie 40

    "Morawiecki uratuje Okęcie i pogrzebie CPK"...?....Morawiecki nikogo nie uratował...nie uratuje a CPK to tylko mrzonka ..iluzja czarodzieja Morawieckiego .. fata Morgana ..więc pogrzebać tego się nie da ...bo po prostu tego nie ma ! Ten pan ..nieszczęście tego Kraju ..to chory iluzjonista bankowy ..jak dotąd to pogrzebał tzw. "frankowiczów" ..konsumentów BZ WBK ..którego był prezesem ..biorąc przy okazji astronomiczne wynagrodzenie - dla zwykłego śmiertelnika wirtualne- za 2008 r. ok. 300 tyś/m-c!!!! Ale Państwo to nie bank ..a poza tym ..czy to nie dziwne że "stryjek zamienił siekierkę ( 300 tyś) na kijek( 30 tyś)"....? Uważajmy na tę "gwiazdę"... bo mam wrażenie że szybko zabłysła i zgaśnie nagle jak meteor"...tylko konsekwencje tego cudownego "zjawiska" mogą być odczuwalne bardzo długo. I na koniec zasadnicze pytanie do tego art." czy można dać komuś cokolwiek , czego się nie posiada , czy można przenieść na kogoś więcej praw aniżeli się posiada..?"......to oczywiste że nie można ..wiedzieli o tym już Rzymianie ..A spójrzcie co czyni nasza władza. ...czy to nie czary...?

    Odpowiedz
  • m. st.(2018-06-07 20:16) Zgłoś naruszenie 40

    Prezydent niech rozbuduje CPL w Krakowie. Wystarczy, że deweloperzy tak budują w Warszawie, że chyba niedługo przeniosą wszystkie wioski i miasta do Warszawy. Pewnie potrzebny im jest teren pod zabudowę. W Krakowie też można zbudować CPL. To co się teraz buduje to tylko szkło i jeszcze raz szkło. Nic się nie robi, aby odbudować architekturę piękną z przed lat. Warszawa przed wojną wyglądała pięknie jak Paryż. " Warszawo wróć na swoje miejsce"

    Odpowiedz
  • Pudzian(2018-06-07 11:00) Zgłoś naruszenie 20

    No to w końcu mają wizję rozwoju, czy są chorągiewką na wietrze?

    Odpowiedz
  • Oou(2018-06-08 07:13) Zgłoś naruszenie 20

    Niech Morawiecki pomieszka trochę koło Okęcia, to zobaczy jakie to udogodnienie. Oczywiście o odzyskaniu odszkodowania można tylko pomarzyć dzięki naszym kreatywnym niezawisłym sądom.

    Odpowiedz
  • Realista(2018-06-08 13:47) Zgłoś naruszenie 21

    Warszawiacy nie życzą sobie, żeby ich zmuszano do długich dojazdów. Świetnie, że to w końcu dotarło do decydentów

    Odpowiedz
  • websterrr(2018-06-08 12:30) Zgłoś naruszenie 00

    @prawnik Prognoza ULC na 2035 dla Polski to ok. 95 mln pasażerów. Okęcie zgrania teraz ok. 40% przewozów. 35% x 95 mln = 33 mln Prognozy ULC w przeszłości były niedoszacowane.

    Odpowiedz