statystyki

Inspektorzy zajmą się ekologicznymi oszustami na drogach

autor: Piotr Szymaniak30.05.2018, 16:00
„Zastosowanie takiego sprzętu pozwoli w większym stopniu wykryć zaawansowane urządzenie służące m.in. do fałszowania zapisów – czytamy w uzasadnieniu.

„Zastosowanie takiego sprzętu pozwoli w większym stopniu wykryć zaawansowane urządzenie służące m.in. do fałszowania zapisów – czytamy w uzasadnieniu.źródło: ShutterStock

Inspekcja Transportu Drogowego łatwiej wykryje manipulowanie przy tachografach, a także oszukiwanie systemu redukcji spalin. Dziś nikt nawet nie jest w stanie oszacować strat, jakie ponosi Skarb Państwa na pobieraniu preferencyjnych opłat e-myta od aut, które ekologiczne są tylko na papierze.

Projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym i ustawy o transporcie drogowym zakłada wzmocnienie przez ITD kontroli stanu technicznego ciężarówek, autobusów, a także ciągników rolniczych kategorii T5 (osiągających prędkość powyżej 40 km/h). Żeby stało się to możliwe, „krokodyle” zakupią 16 mobilnych stacji. Pozwolą one przeprowadzać na drodze badania porównywalne do tych, jakie odbywają się w stacjonarnych punktach diagnostycznych. Oprócz tego służba zostanie wyposażona w 64 samochody ze specjalistycznym wyposażeniem i tyle samo zestawów do kontroli tachografów.

„Zastosowanie takiego sprzętu pozwoli w większym stopniu wykryć zaawansowane urządzenie służące m.in. do fałszowania zapisów – czytamy w uzasadnieniu.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie