statystyki

LOT kupuje trzy nowe dreamlinery

autor: Krzysztof Śmietana24.04.2018, 07:39; Aktualizacja: 24.04.2018, 08:17
Nasz narodowy przewoźnik powiększy niebawem swoją flotę do 15 dreamlinerów

Nasz narodowy przewoźnik powiększy niebawem swoją flotę do 15 dreamlinerówźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Narodowy przewoźnik idzie za ciosem – właśnie zamówił trzy nowe duże boeingi. Dzięki nim znacznie wzrośnie liczba połączeń dalekiego zasięgu do USA i do Azji.

Zamówione maszyny to boeingi 787–9, czyli większa i nowocześniejsza wersja dreamlinera, która może zabrać na pokład 294 pasażerów. Zaledwie miesiąc temu LOT odebrał w fabryce w Seattle pierwszy taki samolot. Dotychczas pewne były dostawy czterech „dziewiątek” (następne mają przylecieć w maju, czerwcu i jesienią). Po zamówieniu kolejnych trzech maszyn 787-9 nasz narodowy przewoźnik niebawem powiększy flotę dreamlinerów do 15 i będzie w Europie jedną z linii o największej liczbie tych samolotów. Jak dowiedział się DGP, przewoźnik podpisał już umowę z firmą leasingową Avolon. Harmonogram dostaw zakłada, że kolejne dwie „dziewiątki” z tej puli przylecą do Warszawy w maju 2019 r., a trzecia pięć miesięcy później.

Dostawy nowych dreamlinerów oznaczają dalszy rozwój siatki dalekiego zasięgu. – Każdy nowy samolot to możliwość otworzenia jednego-, dwóch nowych kierunków – mówi Adrian Kubicki, rzecznik LOT.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie