statystyki

Via Baltica pojedziemy za trzy lata [MAPA]

autor: Krzysztof Śmietana31.01.2018, 07:37; Aktualizacja: 31.01.2018, 10:48
budowa drogi

Po otwarciu nowej trasy przejazd ze stolicy do Suwałk zajmie ok. 2,5 godz.źródło: ShutterStock

Droga ekspresowa ułatwi nie tylko dojazd na Litwę, Łotwę czy do Estonii, ale także do wschodniej części Mazur i na Suwalszczyznę.

Budowa Via Baltica nabiera tempa. We wtorek podpisano umowę na realizację jednego z ważniejszych odcinków – od istniejącej obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do Śniadowa. Ten prawie 20-kilometrowy fragment zbuduje za 479 mln zł konsorcjum Rubau Polska i Construcciones Rubau Hiszpania.

Budowa Via Baltica

Budowa Via Baltica

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Zaawansowane są też przygotowania do budowy następnych odcinków. Jak informuje Rafał Malinowski z podlaskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w ciągu kilku tygodni powinny zostać podpisane kontrakty na realizację dwóch kolejnych: od Śniadowa do Łomży i dalej do Kolna. Przed świętami Bożego Narodzenia podpisano zaś umowę na budowę samej obwodnicy Łomży, a jesienią zeszłego roku na realizację dwóch fragmentów na północ od tego miasta – aż do Szczuczyna. Teraz trzeba jeszcze zakończyć przygotowania do budowy Via Baltica na terenie województwa warmińsko-mazurskiego – od Szczuczyna przez Ełk do Raczek, czyli do istniejącej obwodnicy Augustowa. Według Karola Głębockiego z tamtejszego oddziału GDDKiA trwa teraz weryfikacja złożonych przez wykonawców ofert. Spodziewa się on, że umowy zostaną zawarte przed końcem marca. Dzięki temu cała Via Baltica będzie już miała wybranych wykonawców.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie