Budowa dróg w Polsce: Oto, jak będziemy jeździć w 2018 r.

autor: Krzysztof Śmietana09.01.2018, 07:39; Aktualizacja: 09.01.2018, 08:00
Program Budowy Dróg Krajowych

Program Budowy Dróg Krajowychźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Prawie 450 km dróg zamierza w tym roku oddać GDDKiA. Ukończone zostaną dłuższe ciągi, m.in. cała droga S8 z Warszawy do Białegostoku i S3 z okolic Szczecina do Bolkowa na Dolnym Śląsku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Reklama

Komentarze (17)

  • Herne(2018-10-13 08:35) Zgłoś naruszenie 10

    A obwodnica w 3mieście po dwa pasy i brak oświetlenia chociaż cały czas w granicach miast!! W Niemczech NIE DO POMYŚLENIA!!! Polacy MYŚLCIE w tym 3mieście NIE KRADNIJCIE!!!!

    Odpowiedz
  • Drogowiec - analiza ruchu(2018-09-18 22:13) Zgłoś naruszenie 20

    Na północ od A2 nie ma żadnej drogi szybkiego ruchu w poprzek Polski a to połowa kraju! Całe środkowe Pomorze nie ma i szybko mieć nie będzie wygodnego połączenia z resztą kraju (S11 i S10). Natomiast się buduje drogę S19, która głównie się przysłuży Litwinom, Estończykom i Łotyszom. Odłożenie do roku 2023 wlotu do Warszawy w ciągu S7 to skandal! Buduje się S61 a zaniechane są inne, ważniejsze odcinki! Nie planuje się także tzw. "łączników odciążających" jak np. południowa nitka A4 odciążająca Wrocław (mniej więcej wzdłuż DW346), czy "spinki" na południe od Warszawy - Żyrardów - Grójec - Góra Kalwaria - Mińsk Maz. z ewentualnym przedłużeniem z Żyrardowa do Łowicza i Kutna.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Redward(2018-02-13 10:24) Zgłoś naruszenie 31

    Karygodny jest brak stosunkowo niedrogiego remontu A-18. S-1 po rezygnacji oferenta który wygrał jej wykonanie, jakoś nikt nie kwapi się do wznowienia przetargu. Ponadto prawie dwa lata temu zrezygnowano z przetargu na S-6 (na zachód od Wejherowa i jakoś nikt nie myśli o wznowieniu przetargu. Również bardzo irytująca jest budowa S-5 na południe od Poznania. Mam wrażenie że tą budową zajmują się bardzo przypadkowi ludzie. Patrzę na S-19 na odcinku Lublin- Rzeszów. Pod rządami PO przez rok przeprowadzano przetarg. Obecna ekipa dołożyła kolejne dwa lata i efekty nadal są mizerne, nadal cześć tego odcinka pozostaje w nierozstrzygniętych przetargach (to już grubo ponad 3 lata).

    Odpowiedz
  • Gość(2018-01-17 10:23) Zgłoś naruszenie 30

    Nie tak dużo przybędzie bo Salini buduje w jeszcze kilku miejscach

    Odpowiedz
  • antybezmyślnik(2018-01-14 22:26) Zgłoś naruszenie 65

    Obowiązuje PBDK na lata 2014-23 (z perspektywą do 2025r.)- i należy go sukcesywnie realizować, a nie ,,wyrywać" kawałki dróg, tych koło których mieszkacie. Za poprzednich rządów zbudowano już ponad 3.500 km dróg szybkiego ruchu ( A i S). Teraz oczekuję tego samego od obecnego rządu, bo - jak na razie- tylko kontynuuje budowę dróg zaplanowanych i rozpoczętych przez poprzedników. Należy kończyć drogi już rozpoczęte, a nie rozpoczynać od nowa zupełnie nowe lub ledwo zaczęte odcinki; jak np.S19 (w podlaskiem), S52 (w małopolskim), czy S12 (w świętokrzyskim) itd.

    Odpowiedz
  • Gość (2018-01-13 00:55) Zgłoś naruszenie 21

    Co to za droga ekspresowa przez Górę Kalwarię ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gość(2018-01-12 19:09) Zgłoś naruszenie 46

    430km trzeba rozbić na kilka lat i tak będą gorsi od poprzedników

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Konrad Dudziak(2018-01-12 09:56) Zgłoś naruszenie 120

    Najlepsza grafika jaką do tej pory widziałem w tego typu artykułach. Aż miło popatrzyć na taką pracę. Wszystko czytelne i logiczne. Tylko pogratulować :)

    Odpowiedz
  • Mersault(2018-01-09 14:04) Zgłoś naruszenie 42

    Co z S5 Poznań - Wronczyn?! Zgodnie z umową miała być oddana w październiku 2017 r. A tu nawet nie ma jej w planach na 2018 rok.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • krol(2018-01-09 13:48) Zgłoś naruszenie 73

    S7 Od Płońska do Mławy - TRAGEDIA. Tyle lat zaniedbań i łatania wychodzi i woła o pomstę do nieba.

    Odpowiedz
  • krol(2018-01-09 13:47) Zgłoś naruszenie 12

    S7 Od Płońska do Mławy - TRAGEDIA. Tyle lat zaniedbań i latania wychodzi i woła o pomstę do nieba

    Odpowiedz
  • Wojtek(2018-01-09 10:25) Zgłoś naruszenie 83

    DK 18 dalej tragedia. jak ktoś się zabije to dopiero zauważą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz