Unia ofiar Volkswagena

autor: Aleksandra Gruszczyńska20.06.2017, 07:58; Aktualizacja: 20.06.2017, 08:15
Jesienią ma się odbyć spotkanie wszystkich europejskich organizacji zrzeszających klientów walczących z koncernem.

Jesienią ma się odbyć spotkanie wszystkich europejskich organizacji zrzeszających klientów walczących z koncernem.źródło: ShutterStock

Ugoda koncernu z Wolfsburga z Komisją Europejską tylko podgrzała spór z klientami. Do pozwu przeciw gigantowi chcą dołączyć polscy kierowcy.

Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen AG Stop VW prowadzi zaawansowane rozmowy z holenderską fundacją Stichting Volkswagen Car Claim reprezentującą interesy klientów motoryzacyjnej spółki i brytyjską kancelarią prawną Harcus Sinclair. Te dwie zagraniczne organizacje poszukują poszkodowanych osób, które kupiły volkswageny z oprogramowaniem fałszującym emisję spalin. Razem chcą reprezentować europejskich konsumentów w sądzie i walczyć o odszkodowanie.

– Najprawdopodobniej przyłączymy się do pozwu zbiorowego, o szczegółach będę jednak mógł poinformować za kilka tygodni – mówi DGP Jędrzej Chmielewski, prezes stowarzyszenia Stop VW.

Holenderska fundacja i brytyjska kancelaria prawna reprezentują już interesy ponad 180 tys. posiadaczy wadliwych volkswagenów. Ta grupa może zwiększyć się o blisko 11 tys. polskich klientów, którzy uważają się za poszkodowanych w aferze Dieselgate. Dotyczy ona marek VW, Audi, Seat i Skoda produkowanych po 2008 r. Fałszujące oprogramowanie wykryto też w nowych modelach Porsche.

– Nie odpuścimy, bo nie widzimy powodów, by oszukani przez Volkswagena klienci amerykańscy byli inaczej traktowani niż europejscy – dodaje Chmielewski.


Pozostało 51% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie