statystyki

Unia ofiar Volkswagena

autor: Aleksandra Gruszczyńska20.06.2017, 07:58; Aktualizacja: 20.06.2017, 08:15
Jesienią ma się odbyć spotkanie wszystkich europejskich organizacji zrzeszających klientów walczących z koncernem.

Jesienią ma się odbyć spotkanie wszystkich europejskich organizacji zrzeszających klientów walczących z koncernem.źródło: ShutterStock

Ugoda koncernu z Wolfsburga z Komisją Europejską tylko podgrzała spór z klientami. Do pozwu przeciw gigantowi chcą dołączyć polscy kierowcy.

Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen AG Stop VW prowadzi zaawansowane rozmowy z holenderską fundacją Stichting Volkswagen Car Claim reprezentującą interesy klientów motoryzacyjnej spółki i brytyjską kancelarią prawną Harcus Sinclair. Te dwie zagraniczne organizacje poszukują poszkodowanych osób, które kupiły volkswageny z oprogramowaniem fałszującym emisję spalin. Razem chcą reprezentować europejskich konsumentów w sądzie i walczyć o odszkodowanie.

– Najprawdopodobniej przyłączymy się do pozwu zbiorowego, o szczegółach będę jednak mógł poinformować za kilka tygodni – mówi DGP Jędrzej Chmielewski, prezes stowarzyszenia Stop VW.

Holenderska fundacja i brytyjska kancelaria prawna reprezentują już interesy ponad 180 tys. posiadaczy wadliwych volkswagenów. Ta grupa może zwiększyć się o blisko 11 tys. polskich klientów, którzy uważają się za poszkodowanych w aferze Dieselgate. Dotyczy ona marek VW, Audi, Seat i Skoda produkowanych po 2008 r. Fałszujące oprogramowanie wykryto też w nowych modelach Porsche.

– Nie odpuścimy, bo nie widzimy powodów, by oszukani przez Volkswagena klienci amerykańscy byli inaczej traktowani niż europejscy – dodaje Chmielewski.


Pozostało jeszcze 51% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie