Orange Polska wprowadził do oferty domowy internet światłowodowy Supernova o prędkości do 600 Mb/s, poinformował prezes Bruno Duthoit.

"W dzisiejszym, coraz bardziej cyfrowym świecie, prędkość internetu jest jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze oferty. Orange oferuje najszybszy w Polsce domowy internet. Jestem przekonany, że spełni oczekiwania, jeśli chodzi o jakość, proces instalacji i obsługę - powiedział Duthoit, podczas spotkania z dziennikarzami.

Dodał, że celem jest zapewnienie dostępu do szybkiego internetu wszędzie tam, gdzie jest im potrzebny, dlatego inwestujemy zarówno w sieć stacjonarną jak i mobilną.

"Prócz inwestycji w światłowody, rozszerzamy zasięg najszybszego mobilnego internetu LTE, z którego może już korzystać blisko 80% Polaków. To bardzo znaczący wkład w upowszechnienie szybkiego internetu w kraju, który jest jednym z fundamentów rozwoju" - wskazał prezes Orange Polska.

Supernova jest dostępna w trzech opcjach prędkości: 100 Mb/s, 300 Mb/s i 600 Mb/s. Ze wszystkich opcji prędkości można już korzystać lub będzie można w najbliższych tygodniach w Warszawie, Lublinie, Białymstoku, Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu, Elblągu, Sosnowcu i Zielonej Górze. Natomiast w Krakowie, Opolu, Piotrkowie Trybunalskim, Mysłowicach i Gdańsku, Supernova będzie początkowo dostępna w 2 opcjach prędkości: 100 Mb/s i 300 Mb/s.

Orange oferuje 60 Mb/s prędkości wysyłania danych do sieci w przypadku opcji 600 Mb/s. Światłowodowy internet Orange jest przykładowo dostępny m.in. w FunPack-u. Abonament FunPacka przy umowie na 24 miesiące z internetem w najdroższej opcji 600 Mb/s wynosi 109,99 zł.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP), a także świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.