Mamy najdroższy internet w Europie. Czemu Polacy muszą płacić więcej?

autor: Piotr Dziubak14.05.2014, 06:42; Aktualizacja: 14.05.2014, 08:05
pieniądze-internet

Przy nieco anachronicznych już prędkościach 512 kb/s i 1 Mb/s różnice w cenach dostępu do sieci w Polsce i pozostałych 27 krajach Unii Europejskiej są największe.źródło: ShutterStock

Rewolucja cyfrowa i szybki internet dla wszystkich to od lat priorytety naszych rządów. Ale co z tego, skoro z przygotowanego na zlecenie Komisji Europejskiej raportu jednoznacznie wynika, że Polacy internet może i mają, ale najdroższy w Europie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (21)

  • leiter84(2014-05-14 08:00) Zgłoś naruszenie 10

    Najdroższy internet, najdroższe rozmowy głosowe, najdroższe autostrady, drogie mieszkania.
    Dziki kraj

    Odpowiedz
  • julek(2014-05-14 08:46) Zgłoś naruszenie 00

    najdrozsze drogi budujemy, najwiecej placimy za internet, zywnosc i ubrania cenowo nie odstaja od sredniej europejskiej, mieszkania drogie, samochody cenowo jak na zachodzie, przejazdy autostradami o ile sa kosztuja niczym w zamoznych krajach, sprzet elektroniczny cz agd niczym u zachodnich sasiadow albo nawet drozej itp. itd., tylko zarobki mamy najnizsze w UE... niech mi ktos wyjasni fenomen tego kraju bo czegos nie jestem w stanie pojac... za to w stawaniu pomnikow, budowaniu kosciolow, drenowaniu raz za razem kieszeni podatnikow, utrzymywaniu armii urzednikow, agencji rzadowych, kosciola katolickiego, zbyt duzej ilosci poslow, senatu wogole itp. itd. w tym jestemy k... nie do przebicia!!! dobrze ze to moje ostatnie dni w tym bantustanie. cze

    Odpowiedz
  • baca--Czy ktoś jest zaskoczony ?(2014-05-14 09:26) Zgłoś naruszenie 00

    Infoafera - czyli jak, pod ministerialnym nadzorem, ustawia się wielkie przetargi
    na setki milionów zł .
    Głupota osób zarządzających projektem cyfryzacji polskiej administracji jest wytłumaczalna tylko w jeden sposób - musieli brać łapówki.

    Odpowiedz
  • memnoch(2014-05-14 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    to proszę sprawdzić ile kosztuje internet w Belgii... przy tym, to w Polsce "rozdają internet" za darmo.

    Odpowiedz
  • nick(2014-05-14 10:02) Zgłoś naruszenie 00

    84 euro za 1-2 Mb/s ? Co za brednie.

    Odpowiedz
  • kwota wolna od podatku(2014-05-14 17:52) Zgłoś naruszenie 10

    Bo inne kraje maja odpowiednie urzędy i służby,które nie pozwalaja okradać obywateli,a w Polsce odwrotnie

    Odpowiedz
  • EMIGRANT(2014-05-14 19:32) Zgłoś naruszenie 00

    MAM INTERNET W POLSCE -ORANGE- Z TELEFONEM PŁACE OK.120 ZŁOTYCH.MAM TYLKO INTERNET W NIEMCZECH-TELE 2- 25 EURO.TO JEST BZDURA TOTALNA CO PAN PISZE.MOGĘ UDOWODNIĆ.TELE 2 -JEDNA Z TAŃSZYCH FIRM.

    Odpowiedz
  • aPO(2014-05-14 20:57) Zgłoś naruszenie 00

    pytanie retoryczne, ale odpowiem ; bo rządzi banda złodziei i łapówkarzy, za marne grosze wszystko przehandlują.

    Odpowiedz
  • maks(2014-05-15 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    i co z tego ze sie pisze ze internet najdrozszy , porownywanie z innymi krajami I TAK NIC SIE NIE ZMIENIA

    Odpowiedz
  • jarass(2014-05-15 18:05) Zgłoś naruszenie 00

    ja biorę od ludzi 35 zeta za 1 mb wiec to wychodzi 8,4 euro

    Odpowiedz
  • wiocha(2014-05-15 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    Połoska to wiocha europy, ministrem cyfryzacji był kapuś SB powód jest jasny ma kalifikacje informatyczne !!!
    Metoda kolonizatorów wypróbowana przez Kolumba, my wam paciorki, a wy nam złoto. Przecież rządzi słońce Peru

    Odpowiedz
  • dziadek(2014-05-16 07:41) Zgłoś naruszenie 00

    ...muszą płacić więcej , bo tylko tutaj mają PO...

    Odpowiedz
  • cendre(2014-05-18 00:28) Zgłoś naruszenie 00

    jasna d..a mnie zaraz strzeli !!! co ma piernik do wiatraka, jak mediana to reszta też medianą, a nie jedno mediana w odniesieniu do średniej, dowód: "W Polsce mediana oferowanych cen wynosi aż 84,32 euro, podczas gdy w np. na Litwie 11,39 euro. Średnia dla wszystkich krajów UE wynosi niecałe 30 euro." To ja się grzecznie pytam co za je...op to pisał może czas do szkoły na statystykę. i jakim cudem płacę 240 zł za neta, do szkoły panie autorze,

    Odpowiedz
  • borat(2014-05-22 05:50) Zgłoś naruszenie 00

    za 10mb + telefon stacjonarny(ktory jest nieuzywany) place 86zł jakim cudem wyszlo tyle euro artykul z dupy

    Odpowiedz
  • pk(2014-06-09 10:29) Zgłoś naruszenie 00

    Płacimy WYSOKIE RACHUNKI ZA INTERNET, ZA TELEFON, NACIAGAJĄ NAS OPERATORZY, ZA TO PENSJE MAMY 4 RAZY NIŻSZE NIZ W WIELU KRAJACH.

    Odpowiedz
  • marek(2014-08-19 16:18) Zgłoś naruszenie 00

    też płaciłem za łącze X czasu i muszę w końcu wziąc dropsa, znajomi się przerzucaja, jesli to działa to czemu nie, zawsze będzie taniej, i można wypowiedziec w miesiac umowe

    Odpowiedz
  • on(2014-08-21 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    teraz netia wyskoczyła z dropssem, idzie ku lepszemu

    Odpowiedz
  • Toto(2014-08-29 16:21) Zgłoś naruszenie 00

    Przyznaję się bez bicia do głupoty, jaką było podpisanie umowy z neostradą, a tym samym skazanie sie na dodatkowe opłaty za łącze i właśnie w moim mniemaniu, na najdroższy internet. Mea culpa. Nauczka na całe życie. Co zrobić..:/

    Odpowiedz
  • Oldżer(2014-08-30 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    i tak będzie, neostrada dominuje na polskim rynku i większość osób nie ma wyboru, musi płacić dodatkowe opłaty czy opłacać utrzymanie łącza, choć to nic w praktyce nie znaczy

    Odpowiedz
  • normal(2014-11-13 00:37) Zgłoś naruszenie 00

    A jak może być tańszy internet skoro państwo za pośrednictwem UKE rozłożyło cały rynek na łopatki. Aby pozwolić nachapać się kolesiom, zmuszono prawdziwych operatorów do udostępniania im swoich zasobów. To z kolei zniechęciło operatorów do inwestowania. Nic dziwnego więc że wszyscy korzystamy z tego co wybudowali kilka lat temu. Ale ktoś swoje zarobił i na pewno nie ma skrupułów że "Kowalski może sobie pooglądać internet jak sąsiad okna nie zasłoni". Pozdrowienia dla byłej Pani prezes UKE. Gratuluję sukcesu.

    Odpowiedz