Z danych GUS wynika, że na koniec 2013 r. statystyczny Polak miał już 1,5 telefonu. Nic dziwnego, że telekomy zabiegają o klientów, proponując coraz bardziej atrakcyjne warunki. Korzystając z niektórych promocji, warto jednak zwrócić uwagę na zapisy regulaminowe usługi. Mogą bowiem mocno uszczuplić portfel, jeśli przegapimy datę doładowania konta lub moment, w którym wykorzystaliśmy bezpłatny pakiet internetowy.
Oferty wydają się atrakcyjne, ale jeśli zagłębimy się w szczegóły, może się okazać, że nie zachowując ostrożności, zapłacimy znacznie wyższy rachunek, niż wcześniej zakładaliśmy. Tak z nami grają wszyscy operatorzy.
Kiedyś konieczne było zwracanie uwagi głównie na SMS-y premium. To wiadomości, za wysłanie których trzeba było zapłacić nawet 40 zł. Teraz posiadacze smartfonów powinni się wystrzegać usług polegających na ściąganiu na urządzenia dzwonków lub tapet. Coraz częściej zdarza się, że pobierając na telefon jedną tapetę, uruchomiamy subskrypcję – operator będzie naliczał opłatę za każdy dzień dostępu do serwisu.