T- Mobile zakończył kolejny etap całkowitej wymiany infrastruktury telekomunikacyjnej. Zmodernizowanych zostało już ponad 7000 lokalizacji na blisko 10000 planowanych. W ramach prac wymieniane są obecnie stosowane nadajniki na najnowsze pozwalające oferować znacznie szybszy Internet. Do stacji, które dotychczas były tego pozbawione doprowadzane są podłączenia światłowodowe, aby zapewnić lepsze funkcjonowanie sieci. Zakończenie całego projektu planowane jest na rok 2014.

W ramach prowadzonego projektu, T-Mobile systematycznie udostępnia także sieć UMTS 900 w kolejnych regionach Polski. Po przyłączeniu obszarów Bielskiego, Chełmskiego oraz Zamojskiego sieć UMTS 900 obejmuje już 37% populacji Polski (46% powierzchni Polski) w 26 regionach (Nowosądeckie, Zielonogórskie, Gorzowskie, Tarnobrzeskie, Krośnieńskie, Przemyskie, Rzeszowskie, Białostockie, Tarnowskie, Elbląskie, Ełckie, Olsztyńskie, Kieleckie, Ciechanowskie, Radomskie, Suwalskie, Łomżyńskie, Jeleniogórskie, Legnickie, Leszczyńskie, Wałbrzyskie, Ostrołęckie a teraz już Bielskie, Chełmskie oraz Zamojskie). Sieć UMTS 900 umożliwia transmisje danych z szybkością do 21Mbs, co oznacza możliwość swobodnego korzystania z Internetu.

Łącznie, w zasięgu szybkiego mobilnego Internetu oferowanego przez T-Mobile w technologiach (UMTS 900/2100) jest już ponad 90% populacji Polski.

Obecnie trwa modernizacja sieci telekomunikacyjnej w kilku z największych miast Polski: Warszawie, Krakowie, Poznaniu oraz Aglomeracjach Katowickiej i Trójmiejskiej. Zakończona została modernizacja sieci we Wrocławiu.