Plus zyska kolejnego rywala w walce o klientów superszybkiego internetu. Po zapowiedzi, że 11 listopada ruszy LTE w Play, o uruchomieniu własnych nadajników poinformował Orange. Kiedy LTE pojawi się u „pomarańczowych”?

„Właśnie uruchomiliśmy pierwsze nadajniki LTE w centrum Warszawy. W kolejnych miesiącach zasięg najszybszego, mobilnego dostępu do Internetu znajdziecie także wybranych miejscach na Pomorzu, Śląsku i w Wielkopolsce. Łącznie będzie to ok. 900 stacji bazowych – informuje Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange, na swoim blogu.

Orange oferuje LTE w formie testowej, jako „przetarcie” przed kompleksowym wdrożeniem. Te planowane jest na przyszły rok. Z usługi skorzystają klienci Orange, którzy mają oferty: Orange Free, Orange Free na Kartę, Orange Free Net i Business Everywhere. I to bez żadnych dodatkowych opłat. Orange świadczy LTE na częstotliwości 1800 MHz. Było to możliwe dzięki podpisaniu aneksu do umowy o współpracy z T-Mobile i wzajemnym wykorzystywaniu zasobów sieciowych. „Oczywiście nie zmieniamy planów uzyskania dodatkowego pasma z tzw. dywidendy cyfrowej. Aukcja ma się odbyć do końca roku. Naszym celem jest zaoferowanie usług LTE na pasmach 800/1800 MHz prędkością do 150 Mb/s dla 99 proc. populacji kraju.” – dodaje Jabczyński.

Nie tylko LTE

Orange nadal prowadzi prace nad udostępnieniem superszybkiego internetu w technologii FTTH. Pilotaż usługi został wdrożony w kwietniu, gdzie Orange zaoferowało klientom w Warszawie Internet o prędkości 200 Mb/s wraz z maksymalnym zestawem usług multimedialnych.
„Na teraz mogę odpowiedzieć, że podczas trwania testów, dzięki wielu opiniom i sugestiom klientów udało nam się usprawnić działanie usługi i przygotować ją do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów.” - informuje Jabczyński.