Rene Obermann, odchodzący prezes Deutsche Telekom, spotkał się z dziennikarzami z Europy Środkowej i Wschodniej, aby omówić strategię niemieckiej firmy dla Polski i pozostałych państw regionu.
Reklama

"To początek gorącej jesieni. Jesteśmy innowacyjni, oferujemy coraz więcej usług w chmurze dla małych i średnich przedsiębiorstw. Skupiamy się także na sieciach przesyłowych. Potrzebujemy szybkich i nowoczesnych sieci, takie właśnie tworzymy" - poinformował na wstępie Obermann.

Obermann w jednym zdaniu podsumował też sytuację T-Mobile na rynku polskim. "Rozwiążemy wszelkie problemy w Polsce. Postanowiliśmy zainwestować tam więcej pieniędzy niż do tej pory" - dodał.

Członek zarządu DT Niek Jan Van Damme, odpowiedzialny za T-Mobile w Niemczech, poinformował o potężnym zaangażowaniu w rozwój sieci szerokopasmowego internetu. "W ostatnich latach zainwestowaliśmy wiele pieniędzy w Niemczech. Jesteśmy najważniejszym dostarczycielem szybkiego internetu w Niemczech. Ale to nie koniec. Dzięki dobudowaniu 10 tysięcy linii światłowodowych, DT zaproponuje 40 milionom gospodarstw domowych w Niemczech internet o szybkości do 100 Mb/s do 2016 roku. Aktualnie dostarcza szybki internet 12 milionom gospodarstw.

T-Mobile w Niemczech stawia na pełną rozbudowę sieci WiFi. Hamburg ma stać się prawdziwym rajem dla surfujących w internecie. Dzięki 500 nowym Hot-Spotom, hamburczycy będą mogli korzystać z internetu przez pierwsze 60 minut za darmo. DT zainwestuje też w internet LTE do 150Mb/s.

W 2013 roku w zasięgu takiego internetu znajdzie się 40 proc. użytkowników, do 2015 roku nawet 60 proc. Pytanie tylko, dlaczego T-Mobile rozbudowuje Wi-Fi, skoro gotowe jest już LTE? Rene Obermann wierzy w rozwój LTE, ale firma stawi na Wi-Fi, gdyż jest to technologia szybsza we wprowadzeniu, zanim DT rozbuduje infrastrukturę dla LTE.

W latach 2010 - 2015 Deutsche Telekom zainwestuje w Niemczech 23 mld euro.