Jak donosi "Wall Street Journal", Deutsche Telekom zmieni politykę ws. działania na obszarze Europy Środkowej i Wschodniej. Z jednej strony może sprzedaż 61 proc. czeskiego T-Mobile, z drugiej ma "chrapkę" na GTS lub Netię. Rozmowy w sprawie przejęcia przez Deutsche Telekom tych podmiotów mogą być przeprowadzone do końca tygodnia - informuje "WSJ".

Deutsche Telekom przygotowuje się do zmiany polityki wobec Europy Środkowej i Wschodniej. Włodarze niemieckiej firmy w tym tygodniu spotkają się w Polsce, aby omówić szczegóły całej strategii. Według nieoficjalnych źródeł podawanych przez "WSJ" Deutsche Telekom sprzeda większość swojej firmy w Czechach, natomiast zakupi GTS Central Europe lub Netię.

Według dziennika właśnie z tymi firmami prowadzone są rozmowy. Obie firmy nie komentują medialnych doniesień.

Reklama

Kluczowym pytaniem pozostaje jaki charakter ma mieć Deutsche Telekom w naszym regionie. Czy powinien zostać na rynkach środkowoeuropejskich tylko i wyłącznie z telefonią komórkową, czy wycofać się z tych rynków w ogóle. Natomiast jeśli pozostanie, to czy niezależnie od telefonii komórkowej inwestować w telefonię stacjonarną. Na te pytanie powinniśmy otrzymać odpowiedź w najbliższym czasie.