Technologia LTE już wkrótce pojawi się na wszystkich rynkach, gdzie funkcjonuje Deutsche Telekom, także w Polsce. Czy tajemnicza wypowiedź członka zarządu DT, Claudii Nemat oznacza początek rozmów w sprawie przejęcia Netii?

"Jesteśmy gotowi na uruchomienie LTE w Polsce. W 2014 roku technologia zostanie wdrożona w każdym kraju, w którym jesteśmy. Nie dlatego, że jesteśmy do tego zmuszeni, ale dlatego że możemy to zrobić" - mówi Claudia Nemat, członek zarządu DT ds. Europy i technologii.

Na pytanie o to, dlaczego we wprowadzaniu technologii są opóźnienia Nemat odpowiada: "Wprowadzamy poszczególne technologie w rożnych krajach i w różnym czasie, gdyż chcemy, aby poszczególne spółki z rynków na których funkcjonujemy, uczyły się od siebie.

Czy T-Mobile przejmie GTS lub Netię?

Na to pytanie Nemat nie chciała odpowiedzieć, choć jak podkreśliła - Deutsche Telekom wierzy w konwergencję sieci stacjonarnych i mobilnych. Członek zarządu DT delikatnie zasugerowała, że tam, gdzie niemiecka grupa posiada tylko i wyłącznie sieci mobilne, możliwa jest każda sytuacja. Nie wyklucza przejęcia operatora lub budowy własnej sieci stacjonarnej.

Dodatkowego "smaczku" dodaje fakt, że potwierdziły się spekulacje o przyjeździe na 2 - 3 dni do Polski zarządu Deutsche Telekom, tuż po konferencji.