Nowe usługi w chmurze i polską edycję programu dla start-upów – takie nowości w Orange zapowiedział prezes koncernu Stéphane Richard na dorocznej konferencji Hello Orange! w Paryżu.
Firma chce zwiększyć liczbę usług oferowanych w Chmurze Orange. – Z tego serwisu udostępnionego przez operatora korzystają we Francji już 2 mln osób – poinformował Stéphane Richard.
W chmurze znajdzie się program WeVideo umożliwiający montowanie i udostępnienie w internecie filmów i służąca do skanowania dokumentów aplikacja Pocket Scanner. Zapisane w ten sposób treści będzie można przechowywać na wirtualnym dysku. W 2014 r. w chmurze pojawi się też komunikator Joyn i serwis społecznościowy Viadeo.
Prezes Orange zapowiedział także uruchomienie polskiej wersji Orange Fab – inkubatora innowacyjnych przedsięwzięć. To trzymiesięczny program wsparcia małych przedsiębiorców, który działa już np. w Stanach Zjednoczonych w Silicon Valley.
Orange pokazało także kilka nowinek technicznych, m.in. Orange „Le Bloc” mały przenośny projektor, który dzięki wbudowanym modułom bluetooth i WiFi można połączyć z telefonem lub domową siecią, oraz nowy smartfon LG G Flex 4G z zakrzywionym wyświetlaczem. Oba urządzenia będą dostępne na początku przyszłego roku, ale na razie tylko we francuskiej sieci sprzedaży.