statystyki

Strzyczkowski: Wiem, że mnie odstrzelą [WYWIAD RIGAMONTI]

autor: Magdalena Rigamonti29.05.2020, 06:00; Aktualizacja: 29.05.2020, 10:17
Kuba Strzyczkowski Fot. Maksymilian Rigamonti

Kuba Strzyczkowski Fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Maksymilian Rigamonti

Za chwilę zostanę uznany za pożytecznego idiotę, który ma misję ocieplenia wizerunku władzy, albo naiwniaka, który uwierzył w dobre słowo, zapewnienia polityków czy członków Rady Mediów Narodowych. Z drugiej strony, dlaczego mam nie wierzyć? – mówi Kuba Strzyczkowski

Boi się pan o życie Marka Niedźwieckiego?

Boję się.

Będzie pan go ratował?

Będę. Już ratuję.

Jak?

Indywidualnymi seansami terapeutycznymi.

Pan terapeuta, Niedźwiecki – pacjent?

Tak.

Pojechał pan do niego na daleki Mokotów?

Magazyn DGP. Okładka 29 maja 2020

Magazyn DGP. Okładka 29 maja 2020

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Nie, Marek jest pod Warszawą na działce. Wypoczywa. Jesteśmy w stałym kontakcie telefonicznym. On to wszystko straszliwie przeżywa. Kiedy ostatnio rozmawialiśmy, skończyło się tym, że obaj płakaliśmy.

Nad sobą?

Płakaliśmy, bo splot niebywałych wydarzeń doprowadził do tego, że coś, co było dla nas bardzo ważne, w zasadzie nie istnieje. To nie był płacz nad sobą, to był płacz nad Trójką. Teraz mam marzenie, że 2000. wydanie listy poprowadzi Marek.

Wypada, że 29 maja.

Nie, 5 czerwca. Tej listy z 22 maja nie liczymy. Teraz będzie 1998 i 1/3 wydanie listy i poprowadzi je Mariusz Owczarek. A potem Marek, mam nadzieję.

Czyli na razie to pobożne życzenia?

Nie mogę zdradzać tajemnicy lekarskiej. Marek w gruncie rzeczy jest introwertykiem, samotnikiem pochłoniętym pracą. Dla niego Trójka i Lista Przebojów to jest coś najważniejszego na świecie.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Polecane

Reklama

Komentarze (35)

  • Optymista(2020-05-29 17:13) Zgłoś naruszenie 6716

    Do wszystkich komentujących: zajmijcie się sobą, włączcie RMF i nie myślcie za dużo bo się Wam styki przegrzeją...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • MalleusMaleficarum(2020-05-29 13:06) Zgłoś naruszenie 5263

    Ma pan rację, zostanie pan okrzyknięty pożytecznym idiotą panie Strzyczkowski. I będzie to niestety prawda.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tomek(2020-05-29 23:35) Zgłoś naruszenie 3410

    Pan Strzyczkowski jest świetnym dziennikarzem. Ale oczywiste jest, ze po wyborach wróci proces niszczenia Trójki. Najpierw wezmą się za publicystykę i wiadomości, a potem za inne programy. Destrukcja będzie powolna jak gnicie i wróci stare

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • xxxx(2020-05-29 09:23) Zgłoś naruszenie 3049

    To po co kolaborujesz ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Nestor(2020-05-30 14:28) Zgłoś naruszenie 271

    No niestety , Disco Polo musisz posłuchać na innej stacji.

    Odpowiedz
  • jablo(2020-05-29 14:13) Zgłoś naruszenie 2551

    W tej chwili trójki nie da się słuchać, song protest zadufanych w sobie, czegoś takiego jeszcze nie było.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ratatouille(2020-05-30 20:29) Zgłoś naruszenie 155

    Nowy Dyrektor w roli uzdrowiciela a z Niedźwieckiego robi płaczliwego sierotę. Nieładnie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jajja(2020-05-29 16:03) Zgłoś naruszenie 14102

    Jesteście w tym 3PR oooogromnymi bufonami. I to pretensjonalne "kulturalne" zadęcie, nie do strawienia... A już była nadzieja, że przynajmniej niektórzy odejdą na zawsze i coś się zmieni.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Powtórka z rozrywki(2020-05-31 00:17) Zgłoś naruszenie 1314

    Panie Strzyczkowski, Trójki słuchałem zawsze z powodów muzycznych i tacy jak Pan gadający redaktorzy w ogóle mnie nie interesowali. To po pierwsze, a po drugie: dla mnie Wojciech Mann to jak Czomolungma, a Pan - św. Krzyż czy coś takiego, bo Panu chyba bliskie są te klimaty? Po trzecie, skoro Wojciech Mann robi kampanię Trzaskowskiemu, to komu Pan ją robi, Panie Strzyczkowski? Po czwarte: czy Marek Niedźwiedzki, wie, że Pan wykorzystał jego trudną sytuację w swoim osobistym interesie? I po piąte i ostatnie: to Pan o sobie powiedział, że zostanie Pan uznany za pożytecznego idiotę...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Peter666(2020-05-30 15:02) Zgłoś naruszenie 114

    Wielka szkoda, tyle lat słuchania bez zająknięcia. Teraz pan Strzyczkowski, dalej dmucha przez słomkę do pełnego nocnika!

    Odpowiedz
  • ExRadiosłuchacz(2020-05-30 15:48) Zgłoś naruszenie 101

    "Trójka", jak np. "Solidarność" - takie historyczne nazwy

    Odpowiedz
  • z hukiem(2020-05-30 08:48) Zgłoś naruszenie 64

    a powinni ? czy nie odpowiedz sobie sam

    Odpowiedz
  • Basia(2020-05-31 19:59) Zgłoś naruszenie 40

    trzymam kciuki

    Odpowiedz
  • Pauina(2020-06-01 18:21) Zgłoś naruszenie 31

    Jasne, najlepiej oddać Trójkę, żeby było nad czym płakać. Trzeba ratować co się da. Ale panu Niedźwiedzkiemu się nie dziwię. I nie oczekuję szybkich decyzji, Może jeszcze na nie pora? nie ten klimat? zdrowie jest ważniejsze. To prezes powinna odejść. Podzielenie słuchaczy i ekipy trójki to piekielny plan... Słucham trójki od dziecka, czyli jakieś 40 lat, teraz staram się słuchać pozytywnie. Nikt nie zabrania mi myśleć samodzielnie przy słuchaniu nawet największych bzdur ;-) Istotą sprawy jest oddzielenie redakcji informacyjnej. I bezstronność dziennikarska - warto marzyć, trzeba walczyć.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Życzliwa dla Trójki(2020-06-01 22:31) Zgłoś naruszenie 30

    Bezsensowne trollowanie, a wystarczy po prostu nie słuchać i nie oglądać tego, czego nie lubimy.

    Odpowiedz
  • Tadek(2020-06-01 23:56) Zgłoś naruszenie 10

    Miś kolabor czy cus.

    Odpowiedz