Stowarzyszenie Inicjatywa Polska chce, aby łódzkie dzieci od urodzenia do zakończenia szkoły podstawowej mogły bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej w Łodzi. Projekt uchwały w tej sprawie ma zostać złożony w przyszłym tygodniu do Rady Miejskiej.

Poinformował o tym w sobotę na konferencji prasowej Dariusz Joński ze Stowarzyszenia Inicjatywa Polska. Zwrócił uwagę, że podobne rozwiązanie wprowadzono już np. w Krakowie.

"Chcemy, aby tak samo było w Łodzi. O to proszą nas rodzice. Dlatego zamierzamy zebrać odpowiednią liczbę podpisów pod naszym projektem uchwały, która przygotowaliśmy" - powiedział.

Dodał, że po złożeniu projektu uchwały Inicjatywa Polska rozpocznie zbieranie podpisów. Zbierane one maja być na łódzkich rynkach, ulicach, przed szkołami i przedszkolami. W każdej dzielnicy wyznaczony będzie także przynajmniej jeden punkt, do którego przynosić będzie można listy z podpisami.

Reklama

Joński przypomniał, że pod obywatelskim projektem uchwały trzeba zebrać minimum tysiąc podpisów w ciągu trzech miesięcy. Inicjatywa Polska chce ich zebrać o wiele więcej.

Według niego wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla dzieci będzie kosztowało miasto ok. 2,5 mln zł. "To nie są duże pieniądze, a skorzystałoby ok. 48 tys. dzieci w Łodzi" - powiedział.