statystyki

Co powinna zawierać umowa na sprzątanie

autor: Sławomir Wikariak09.03.2016, 08:26; Aktualizacja: 09.03.2016, 08:55
sprzątanie ulic

Jednym z ustawowych zadań Urzędu Zamówień Publicznych (UZP) jest propagowanie dobrych wzorów. W ramach jego realizacji powstał kolejny wzorcowy dokument – umowa o świadczenie usług sprzątania.źródło: ShutterStock

Urzędy, szpitale czy inne placówki publiczne organizujące przetargi na sprzątanie mogą skorzystać z wzorcowej umowy udostępnionej przez Urząd Zamówień Publicznych.

Jednym z ustawowych zadań Urzędu Zamówień Publicznych (UZP) jest propagowanie dobrych wzorów. W ramach jego realizacji powstał kolejny wzorcowy dokument – umowa o świadczenie usług sprzątania. Można ją potraktować jako gotowy dokument i wykorzystywać w całości, podstawiając jedynie własne dane. Można też skorzystać tylko z niektórych jej postanowień, inne zmieniając, wykreślając czy dodając własne.

„Dokument ma charakter przykładowy i stanowi jedynie propozycję sposobu ukształtowania stosunków pomiędzy stronami tego rodzaju umowy (wiele zapisów ma charakter opcjonalny). Treść umowy jest bowiem ściśle związania z opisem przedmiotu zamówienia, który jest indywidualny w każdym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. W związku z tym dokument może podlegać modyfikacjom w bardzo szerokim zakresie, w granicach obowiązującego prawa” – można przeczytać na stronie internetowej UZP, gdzie opublikowano wzorcową umowę (www.uzp.gov.pl, zakładki: Repozytorium wiedzy, Wzorcowe dokumenty).

Ogólny charakter

Jak każdy wzór, tak i ten ma ogólny charakter i wymaga uszczegółowienia przez zamawiającego. Dlatego też na określenie konkretnych czynności, jakich wymaga sprzątanie, czy też wskazanie godzin, w jakich ma się ono odbywać, pozostawiono wolne miejsca. Poza tym dokument jest jednak kompleksowy. Dla przykładu przy wspomnianych godzinach sprzątania przewidziano możliwość ich zmiany.


Pozostało jeszcze 65% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane