statystyki

Co w samorządowych budżetach na nowy rok?

16.12.2015, 11:20; Aktualizacja: 16.12.2015, 11:38
Będą budować ulice, mosty, sale koncertowe i... toalety.

Będą budować ulice, mosty, sale koncertowe i... toalety.źródło: Materiały Prasowe

Będą budować ulice, mosty, sale koncertowe i... toalety. Zajmą się uszczelnianiem wałów powodziowych, modernizacją uzdrowisk, ekologią, kulturą i wspomogą służby graniczne. Spore pieniądze pójdą też na wsparcie służby zdrowia. Włodarze nie zapominają, że najlepszą inwestycją jest człowiek, zatem w 2016 r. zadbają o ciekawe programy edukacyjne i poprawę kwalifikacji zawodowych swoich podatników. Znajdą też fundusze na aktywizację bezrobotnych. Zapytaliśmy samorządy, na jakie szeroko pojęte działania inwestycyjne stawiają w przyszłym roku. Nie wszyscy nam odpowiedzieli, a niektórzy przedstawili tylko wybrane informacje. Bo budżety na nowy rok są dopiero zamykane, nie ma też pewności co do pozyskania środków unijnych. Ale warto podkreślić, że coraz częściej samorządy prowadzą wspólne działania. A także biorą pod uwagę inicjatywy obywatelskie.

INWESTYCJE 2016

WOJEWÓDZTWA

Podkarpackie – uzdrowiska, wały powodziowe i bezpieczeństwo

Wydatki majątkowe wyniosą na Podkarpaciu ponad 166 mln zł, z czego 52 mln zł mają stanowić inwestycje jednoroczne, czyli takie, których efekty mieszkańcy powinni poznać już w przyszłym roku.

W 2016 r. województwo planuje zakup akcji Uzdrowiska Rymanów SA i Uzdrowiska Horyniec sp. z o.o. za ponad 10 mln zł. W Rymanowie planowane są m.in. modernizacja obiektu Kasztanowy Dwór, sanatorium uzdrowiskowego Anna oraz inne remonty. W Horyńcu-Zdroju przewidziano zakup innowacyjnego sprzętu rehabilitacyjnego i wymianę wyeksploatowanego oraz doposażenie sali gimnastycznej za 2 mln zł.

Ponad 4 mln zł ma kosztować utworzenie Kliniki Pediatrii, Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Kolejny wydatek to zakup angiografu w wojewódzkim szpitalu w Przemyślu. Województwo wesprze też zakup sprzętu i wyposażenia specjalistycznego w ramach funduszy wparcia policji, bieszczadzkiego oddziału Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane