Janusz Stankowiak sprawuje urząd Prezydenta Starogardu Gdańskiego nieprzerwanie od 2014 r. Przez ponad siedem lat jego rządów Miasto zainwestowało w zrównoważony rozwój ponad 300 mln zł.
Janusz Stankowiak, prezydent Starogardu Gdańskiego / foto: materiały prasowe
- Od 2014 r. wspólnie z moimi współpracownikami konsekwentnie zmieniamy Starogard Gdański na lepsze. Rozwój miasta planujemy rozważnie, uwzględniając potrzeby i oczekiwania lokalnej społeczności. Stawiamy na nowe technologie, które mają wpływ na jakość naszego życia, opartego na poczuciu bezpieczeństwa, z dostępem do mieszkań, rynku pracy, dobrze wyposażonych szkół i przedszkoli oraz bogatej oferty imprez kulturalno-rozrywkowo-sportowych - mówi Janusz Stankowiak.
Reklama
Prezydent podkreśla, że samorząd stara się równoważyć budowę nowych dróg z tworzeniem przyjaznych przestrzeni do aktywnego spędzania wolnego czasu, dbając jednocześnie o środowisko i gospodarkę. Celem podejmowanych w tym zakresie przedsięwzięć jest przede wszystkim poprawa komfortu życia mieszkańców.
- Z wielką satysfakcją zauważam, że wraz ze zmianą wizerunku miasta, zmienia się nastawienie mieszkańców do miejsca, w którym żyją. Zmienia się ich świadomość i rozumienie własnych potrzeb i możliwości kreowania tych zmian. Z roku na rok starogardzianie coraz chętniej współpracują z nami - samorządowcami. Sięgają po proponowane im narzędzia, dzięki którym mogą zmieniać swoje najbliższe otoczenie i aktywizować różne grupy społeczne. Uczestniczą w konsultacjach i spotkaniach, otwarcie wyrażając swoje zdanie, które jest dla nas cennym źródłem informacji o ich potrzebach i oczekiwaniach. Jestem otwarty na ludzi, a moją dewizą jest współpraca, otwartość i odpowiedzialność. Myślę, że to są wyznaczniki tego wielokrotnego sukcesu, jakim jest miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych włodarzy - mówi Janusz Stankowiak.
Rok ubiegły niewiele ustępował poprzedniemu pod względem problemów, z którymi musiały radzić sobie władze miast i gmin. Priorytetem było zdrowie i bezpieczeństwo.
- Mimo dodatkowych zadań, związanych chociażby z organizacją punktów szczepień powszechnych, mniejszych wpływów do budżetu i rosnącej inflacji, nie zatrzymaliśmy procesu inwestycyjnego. Oprócz koniecznych przedsięwzięć, jak rewitalizacja śródmieścia czy utwardzanie dróg gruntowych, wybudowaliśmy kompleks letnich basenów, który spotkał się z wielkim zainteresowaniem i z zadowoleniem został przyjęty przez mieszkańców. Wszystko co robimy, to jakie decyzje podejmujemy, jak planujemy wydatki, czynimy wyłącznie z myślą o mieszkańcach, aby w Starogardzie żyło się coraz lepiej i wygodniej. Cieszę się, że nasze działania są pozytywnie oceniane, a Starogard po raz kolejny dołącza do zacnego grona wyróżnionych samorządów - puentuje Janusz Stankowiak.
Partner
foto: materiały prasowe