Dodatkowe pieniądze na warszawskie metro. Ministerstwo rozwoju regionalnego poinformowało, że Komisja Europejska zgodziła się wstępnie na dofinansowanie kilku projektów, w tym stołecznej inwestycji.

Centralny odcinek drugiej linii dostałby nawet 500 milionów złotych. Ostateczne decyzje zapadną w ciągu miesiąca. Z kolei rozpoczęta kilka lat temu inwestycja zakończy się prawdopodobnie pod koniec przyszłego roku. Oznacza to, że unijne pieniądze mogłyby trafić do miejskiej kasy w ramach refundacji poniesionych kosztów. Minister Elżbieta Bieńkowska zapewniła także, że kolejne odcinki drugiej linii także zostaną dofinansowane ze środków unijnych. Pieniądze będą pochodziły w perspektywy budżetowej 2014 - 2020. Dokończenie drugiej linii ma kosztować 11 miliardów złotych.

Unijne wsparcie może spowodować, że Warszawa będzie miała więcej pieniędzy na inne inwestycje. Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz - Waltz zapowiedziała, że urzędnicy zrobią przegląd inwestycji wstrzymanych w 2008 roku z powodu kryzysu. Na razie jednak nie chciała mówić o konkretach. Budowa centralnego odcinka drugiej linii metra kosztuje ponad 4 i pół miliarda złotych. Teraz 60 procent inwestycji jest finansowe z pieniędzy unijnych. Pierwsi pasażerowie pojadą ze wschodu na zachód stolicy pod koniec 2014 roku.