Jesteś zameldowany w czynszówce, a mieszkasz gdzie indziej? Możesz mieć kłopoty

autor: Ewa Wesołowska21.09.2012, 07:17; Aktualizacja: 21.09.2012, 08:19
Gminy coraz sprawniej odzyskują też mieszkania od osób, które uporczywie nie płacą czynszu

Gminy coraz sprawniej odzyskują też mieszkania od osób, które uporczywie nie płacą czynszuźródło: ShutterStock

W Trójmieście mężczyzna rozbił namiot przed urzędem miasta w Gdańsku. Protestował przeciwko odebraniu mu mieszkania komunalnego. A był właścicielem działek pod Warszawą i domu w USA. Mieszkanka Gdańska domagała się prawa do lokalu o wielkości 62 mkw i nie zgodziła się na przeniesienie do mniejszego, twierdząc, że mieszka z synem. W rzeczywistości syn mieszka we własnym domu, a u matki jest tylko zameldowany. Takie historie są w każdym mieście.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • CZYTELNIK(2012-09-21 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    TO JEST PRAWDA LUDZIE MAJA PODWOJNE MIESZKANIA. I TEZ TAK JEST W BLOKACH PRZEWAZNIE WIEKSZOSC ZE WSI ZAJMUJA MIESZKANIA. TYLKO PRZYJDZIE WEKEND CZY LATO TO PRZEBYWAJA WIECEJ CZASU NA WSI BO MAJA POLE I DACH, A MLODZI LUDZIE Z DZIECMI GNIEZDZA SIE W DWOCH POKOJACH U RODZICOW ! TO JEST TAKA SPAWIEDLIWOSC POLSKA ? POSZOL NA WIES I BLOKOWAC INNYM MIESZKANIA.

    Odpowiedz
  • wjw(2012-09-21 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Racja - CZYTELNIK.
    A spółdzielnie mieszkaniowe np.opłaty za śmieci pobierają za wszystkie zameldowane osoby mimo, że nie mieszkają.
    A krewniaki ze wsi śmietniki traktują jak swoje.

    Odpowiedz
  • ela(2012-09-21 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    "POSZOL NA WIES" -równe prawa młody człowieku i ty możesz iść na wieś i dojeżdżać do pracy w mieście bliższym lub dalszym, albo pobudować dom w mieście, nie kawalerkę w blokowisku.

    Odpowiedz
  • Enon(2012-09-21 12:17) Zgłoś naruszenie 00

    I choć samorządy starają się sprawdzać, czy w dotowanych przez gminy lokalach mieszkają naprawdę ci, którzy potrzebują wsparcia, to ich możliwości są ograniczone.
    ---
    Czy aby na pewno dotowane? Wydaje mi się,że gminy na mieszkaniach komunalnych nieźle zarabiają co pozwala im na utrzymywanie stada zbędnych urzędników, naczelników, nadnaczelników ...w administracjach, ZDMach ich mutacjach i odmianach.
    Przykład: ja za mieszkanie wykupione płacę wraz z mediami, honorarium administratora, wywożeniem śmieci i funduszem remontowym miesięcznie około 450 zł. Mój sąsiad, w identycznym mieszkaniu tyle że komunalnym z identyczną liczbą mieszkających osób płaci 650 zł.

    Odpowiedz
  • Oszukuje obecny antynarodowy rzad bandytow to i lu(2012-09-21 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    Oszukuje antynarodowy rzad czerwonych i PO.barwionych bansytow-oszukuja ludzie.Przyklad idzie od gory !

    Odpowiedz
  • kom(2012-09-21 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Cwaniaków ci u nas dostatek. Kontrole wyłapują tylko tych mniej cwanych. A głód mieszkań będzie, dopóki państwo nie uruchomi budownictwa czynszowego.
    Władze preferują kupno mieszkań. I jakoś brak władzom wyobraźni, że większości Polaków nie stać na własne M.
    Co do zarządu komunalnego, to był on i jest byle jaki, za to gigantycznie kosztowny. Tu są miliardy do zaoszczędzenia, tylko trzeba chcieć zaoszczędzić te miliardy.

    Odpowiedz
  • mario(2012-09-21 16:39) Zgłoś naruszenie 00

    Polacy cwaniacy

    Odpowiedz
  • nk(2012-09-21 22:27) Zgłoś naruszenie 00

    To smutne że Polak traktuje swoją władzę jak zlodziei ??
    Dlaczego ?
    Nie ma szacunku dla władzy ?
    Czy w USA tez tak jest ?
    Czy w USA nie pobiera się podatków ?
    Czy w Niemczech nie ma VATu ?

    Dlaczego Polak nie widzi, że oszukuje nie WŁADZE ale SIEBIE I INNYCH ???
    Czy obecni krytycy władzy jak wygra wybory Kaczyński to nie BĘDĄ oszukiwać władzy i zaczną płacić przysłowiowe podatki ???

    Odpowiedz
  • alkaprim(2012-09-22 02:33) Zgłoś naruszenie 00

    Czytelniku, jak kogoś nie stać na mieszkanie (nawet takie na kredyt czy na wynajęcie), tylko się gnieździ u rodziców "w dwóch pokojach", to nie powinien się decydować na dwójkę dzieci, bo to jest nieodpowiedzialne.
    Co do odzyskiwania mieszkań - jeśli miasto faktycznie odbierałoby cwaniakom i kombinatorom, żeby dawać rzeczywiście potrzebującym, byłoby pięknie, ale czy tak jest, szczególnie w Wwie, jakoś niespecjalnie wierzę.

    Odpowiedz
  • abcd(2012-09-22 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    Bałagan z mieszkaniami będzie do czasu jak prawo nie będzie uregulowało - że mieszkanie jest towarem na który trzeba zarobić a nie otrzymywać za darmo a pomoc będą otrzymywać tylko ci którzy potrzebują pomocy. A to będą określać nie sądy a wydziały administracji samorządowej które dopłacają do mieszkań.
    A krzykacze którzy twierdzą, że gminy zarabiają na czynszach to może obie kupą mieszkania i zobaczą ile kosztuje utrzymanie ich.
    Mamy p[pozostałość ludzi którzy chcą nic nie robić a wszystko mieć za darmo. Nawet w socjalizmie mieszkania dostawili w pierwszej kolejności przodownicy pracy a nie nieroby więc co tu biadolić
    Ekonomia w Polsce jest słaba strona narodową - każdy liczy tylko swoje i co mi dadzą a nie chęc zarobienia. Wszystko daj..

    Odpowiedz
  • ola(2012-09-22 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    Do 10. wtedy już w ogóle byśmy nie mieli dzieci w Polsce. Niestety jakby każde młode małżeństwo miało czekać z dziećmi do czasu, aż będzie je stać na co najmniej dwupokojowe mieszkanie, to powstałaby jeszcze większa przepaść między liczbą emerytów a liczbą obywateli w wieku przedprodukcyjnym. Może i jest to nieodpowiedzialne w wyidealizowanym świecie w Twojej głowie, ale każdy kij ma dwa końce :)
    A co do artykułu .. no cóż, każdy myśli, żeby sam się nachapać, oszukać państwo i napchać własne kieszenie, a później ci sami ludzie narzekają na każdy po kolei rząd, że jest nieudolny i nie dba o obywateli. No ale jak jakakolwiek władza ma dbać o obywateli, którzy oszukują własne państwo i przez to innych ludzi? Powodzianie dostają czynszówki od miasta bo podobno nie mają gdzie mieszkać, a później wynajmują je komuś innemu na czarno, bez umowy, żeby się nie wydało .. no ludzie. Jak w ludziach nie wykształci się poczucie przyzwoitości, to ŻADNA władza wam nie pomoże.

    Odpowiedz
  • zbyszek(2012-09-23 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    jestesmy ********** narodem niestety

    Odpowiedz
  • ja(2012-09-23 21:49) Zgłoś naruszenie 00

    Pracowałam lata w komunalce wiem kto dostastawał i jak to robią do dziś.BARDZO NIE UCZCIWIE szaraczek za biorkiem milczy,a władza krenci .

    Odpowiedz
  • jerzy(2012-09-24 22:10) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to nie ma kontroli nad zarobkami. U mnie mieszkaja tacy komunalni, po 2 samochody, wycieczki a ja musze ciulac kredyt 2000 miesiecznie TO SKANDAL

    Odpowiedz