Rząd dosypie drugie 6 mld zł samorządom na inwestycje

autor: Tomasz Żółciak, Katarzyna Nocuń23.07.2020, 06:00; Aktualizacja: 23.07.2020, 07:50
W PiS słyszymy, że być może już w przyszłym tygodniu władze gmin i powiatów będą mogły zacząć zgłaszać się po środki z nowego funduszu (RFIL). Do tej pory rząd jednak komunikował, że pieniądze z tego źródła – z przeznaczeniem wyłącznie na inwestycje – wyniosą 6 mld zł, z czego 5 mld zł trafić ma do gmin, a 1 mld zł do powiatów. Ministerstwo Finansów opracowało algorytm ich podziału pomiędzy poszczególne jednostki.

W PiS słyszymy, że być może już w przyszłym tygodniu władze gmin i powiatów będą mogły zacząć zgłaszać się po środki z nowego funduszu (RFIL). Do tej pory rząd jednak komunikował, że pieniądze z tego źródła – z przeznaczeniem wyłącznie na inwestycje – wyniosą 6 mld zł, z czego 5 mld zł trafić ma do gmin, a 1 mld zł do powiatów. Ministerstwo Finansów opracowało algorytm ich podziału pomiędzy poszczególne jednostki.źródło: ShutterStock

Na chwilę przed startem Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, który miał liczyć 6 mld zł, okazuje się, że pula będzie dwukrotnie większa. Obrotem spraw zaskoczeni są nawet samorządowcy. Choć cieszą się z dodatkowych pieniędzy, obawiają się, że zostaną one rozdane w niejasny sposób.

W PiS słyszymy, że być może już w przyszłym tygodniu władze gmin i powiatów będą mogły zacząć zgłaszać się po środki z nowego funduszu (RFIL). Do tej pory rząd jednak komunikował, że pieniądze z tego źródła – z przeznaczeniem wyłącznie na inwestycje – wyniosą 6 mld zł, z czego 5 mld zł trafić ma do gmin, a 1 mld zł do powiatów. Ministerstwo Finansów opracowało algorytm ich podziału pomiędzy poszczególne jednostki. Pod uwagę wzięto m.in. plany inwestycyjne, które mogły zostać zarzucone z uwagi na epidemię koronawirusa. Zgodnie z nim gminy mogą liczyć na kwoty od 0,5 mln do 93,5 mln zł, a powiaty – od 0,5 mln do 20 mln zł.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane