statystyki

Łódź ze wsparciem na remonty

autor: Katarzyna Nocuń12.03.2020, 06:49; Aktualizacja: 12.03.2020, 07:44
Środkami funduszu ma dysponować Społeczny Komitet Rewitalizacji i Rozwoju Łodzi. Jego przewodniczącego wyłoni minister odpowiedzialny za budownictwo – ten obszar obecnie podlega Ministerstwu Rozwoju kierowanemu przez Jadwigę Emilewicz.

Środkami funduszu ma dysponować Społeczny Komitet Rewitalizacji i Rozwoju Łodzi. Jego przewodniczącego wyłoni minister odpowiedzialny za budownictwo – ten obszar obecnie podlega Ministerstwu Rozwoju kierowanemu przez Jadwigę Emilewicz.źródło: Materiały Prasowe

Degradacji starej zabudowy i zawalaniu się starych kamienic mają zapobiec środki ze specjalnego funduszu. Dofinansowanie ma wynosić do 75 proc. kwoty netto całej inwestycji, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach pokrywać jego całość. Zakłada to projekt ustawy o Narodowym Funduszu Rewitalizacji i Rozwoju Łodzi wniesiony do Sejmu przez posłów PiS.

Po środki będą mogły sięgnąć samorząd, instytucje narodowe, wspólnoty mieszkaniowe i podmioty prywatne. Wnioski będzie można składać do 31 stycznia każdego roku. Warunkiem otrzymania dofinansowania do inwestycji w przypadku wspólnot mieszkaniowych i prywatnych podmiotów będzie między innymi wykazanie, że nie zalegają one z opłatą składek w ZUS i braku zaległości w Urzędzie Skarbowym. Trzeba będzie także przedstawić szczegółowy kosztorys prac i zapytania ofertowe do co najmniej trzech wykonawców z wyceną prac.

Fundusz mają zasilić między innymi dotacje celowe z budżetu państwa, darowizny, wpłaty ze zbiórek publicznych i imprez oraz „inne dochody ustalone przez Radę Ministrów”. Środki mają zostać przeznaczone na rewitalizację starej zabudowy miasta – poprzemysłowej i mieszkalnej. Skorzystają z niego także budynki w korytarzu przygotowywanych do realizacji kolejowych tuneli średnicowych między Dworcem Fabrycznym a Dworcem Kaliskim, a także „inwestycje wyróżniające Łódź w świecie”.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane