statystyki

Łódź ze wsparciem na remonty

autor: Katarzyna Nocuń12.03.2020, 06:49; Aktualizacja: 12.03.2020, 07:44
Środkami funduszu ma dysponować Społeczny Komitet Rewitalizacji i Rozwoju Łodzi. Jego przewodniczącego wyłoni minister odpowiedzialny za budownictwo – ten obszar obecnie podlega Ministerstwu Rozwoju kierowanemu przez Jadwigę Emilewicz.

Środkami funduszu ma dysponować Społeczny Komitet Rewitalizacji i Rozwoju Łodzi. Jego przewodniczącego wyłoni minister odpowiedzialny za budownictwo – ten obszar obecnie podlega Ministerstwu Rozwoju kierowanemu przez Jadwigę Emilewicz.źródło: Materiały Prasowe

Degradacji starej zabudowy i zawalaniu się starych kamienic mają zapobiec środki ze specjalnego funduszu. Dofinansowanie ma wynosić do 75 proc. kwoty netto całej inwestycji, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach pokrywać jego całość. Zakłada to projekt ustawy o Narodowym Funduszu Rewitalizacji i Rozwoju Łodzi wniesiony do Sejmu przez posłów PiS.

Po środki będą mogły sięgnąć samorząd, instytucje narodowe, wspólnoty mieszkaniowe i podmioty prywatne. Wnioski będzie można składać do 31 stycznia każdego roku. Warunkiem otrzymania dofinansowania do inwestycji w przypadku wspólnot mieszkaniowych i prywatnych podmiotów będzie między innymi wykazanie, że nie zalegają one z opłatą składek w ZUS i braku zaległości w Urzędzie Skarbowym. Trzeba będzie także przedstawić szczegółowy kosztorys prac i zapytania ofertowe do co najmniej trzech wykonawców z wyceną prac.

Fundusz mają zasilić między innymi dotacje celowe z budżetu państwa, darowizny, wpłaty ze zbiórek publicznych i imprez oraz „inne dochody ustalone przez Radę Ministrów”. Środki mają zostać przeznaczone na rewitalizację starej zabudowy miasta – poprzemysłowej i mieszkalnej. Skorzystają z niego także budynki w korytarzu przygotowywanych do realizacji kolejowych tuneli średnicowych między Dworcem Fabrycznym a Dworcem Kaliskim, a także „inwestycje wyróżniające Łódź w świecie”.


Pozostało jeszcze 63% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane