statystyki

Wnioski o dotacje samorządów na centra usług społecznych do 31 marca

autor: Michalina Topolewska24.02.2020, 08:16; Aktualizacja: 24.02.2020, 08:32
pieniądze

Początkowo termin na ich składanie miał upłynąć 28 lutego br., ale Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) zdecydowało się go przedłużyć do 31 marca (do godz. 12), uzasadniając taki krok prośbami ze strony samych samorządów.źródło: ShutterStock

Gminy zainteresowane utworzeniem Centrum Usług Społecznych (CUS) mają więcej czasu na przygotowanie dokumentów potrzebnych do ubiegania się o pieniądze na ten cel.

Początkowo termin na ich składanie miał upłynąć 28 lutego br., ale Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) zdecydowało się go przedłużyć do 31 marca (do godz. 12), uzasadniając taki krok prośbami ze strony samych samorządów. Wspomniany CUS to nowy typ jednostki, który od początku 2020 r. mogą powoływać gminy (w miejsce istniejących ośrodków pomocy społecznej lub jako odrębne od nich instytucje).

Mają one być miejscami zapewniającymi kompleksowe wsparcie wszystkim mieszkańcom samorządu lub określonym grupom rodzin. Jednocześnie, aby zachęcić gminy do ich tworzenia, ogłoszony został konkurs – finansowany z środków UE, w którym mogą wnioskować o dotacje (nie jest wymagany wkład własny). Jego budżet wynosi 100 mln zł i przewiduje powstanie ok. 30 CUS.


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane