statystyki

Ostatni dzwonek na rejestrację w BDO. Bez niej po 1 stycznia 2020 r. ani rusz

26.11.2019, 10:56; Aktualizacja: 26.11.2019, 10:57
Właściciel warsztatu samochodowego, sklepu, restauracji, stolarz – oni i wielu innych przedsiębiorców, którzy nie dopełnili dotąd ciążącego na nich obowiązku rejestracji w bazie danych o produktach i opakowaniach (BDO) – powinni zrobić to jak najszybciej. – W przeciwnym razie po 1 stycznia nie będą mogli w sposób legalny przekazać wytworzonych przez siebie odpadów innemu podmiotowi, np. transportującemu je lub zbierającemu – ostrzega Ministerstwo Klimatu.

Właściciel warsztatu samochodowego, sklepu, restauracji, stolarz – oni i wielu innych przedsiębiorców, którzy nie dopełnili dotąd ciążącego na nich obowiązku rejestracji w bazie danych o produktach i opakowaniach (BDO) – powinni zrobić to jak najszybciej. – W przeciwnym razie po 1 stycznia nie będą mogli w sposób legalny przekazać wytworzonych przez siebie odpadów innemu podmiotowi, np. transportującemu je lub zbierającemu – ostrzega Ministerstwo Klimatu.źródło: ShutterStock

Właściciel warsztatu samochodowego, sklepu, restauracji, stolarz – oni i wielu innych przedsiębiorców, którzy nie dopełnili dotąd ciążącego na nich obowiązku rejestracji w bazie danych o produktach i opakowaniach (BDO) – powinni zrobić to jak najszybciej.

– W przeciwnym razie po 1 stycznia nie będą mogli w sposób legalny przekazać wytworzonych przez siebie odpadów innemu podmiotowi, np. transportującemu je lub zbierającemu – ostrzega Ministerstwo Klimatu.

A wszystko przez elektroniczną rewolucję, jaką od 1 stycznia przejdzie BDO. Uruchomione zostaną wtedy w ramach bazy dwa nowe istotne elektroniczne elementy, czyli moduł ewidencji i sprawozdawczości. W efekcie zarówno prowadzenie ewidencji odpadów, jak również sporządzanie wszystkich sprawozdań z zakresu gospodarki odpadami będzie możliwe wyłącznie w formie elektronicznej, online. Obecna papierowa dokumentacja odejdzie do lamusa.


Pozostało jeszcze 78% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Rotschildek !(2019-12-30 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli nie będą mogli oddać , wywiozą do lasu jak zwykle. Kraj paranoi , obłudy i kłamstwa. Jak zwykle . Administracja Państwowa pokazała jaką ma wiedzę kompetencje i wszystkich w 4 literach .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane