Połowa województw bez wojewodów

autor: Katarzyna Nocuń13.11.2019, 07:53; Aktualizacja: 13.11.2019, 07:53
Ośmioro byłych wojewodów złożyło wczoraj ślubowania poselskie. Dzień przed pierwszym posiedzeniem Sejmu IX kadencji odwołał ich z funkcji premier Mateusz Morawiecki.

Ośmioro byłych wojewodów złożyło wczoraj ślubowania poselskie. Dzień przed pierwszym posiedzeniem Sejmu IX kadencji odwołał ich z funkcji premier Mateusz Morawiecki.źródło: ShutterStock

Ośmioro byłych wojewodów złożyło wczoraj ślubowania poselskie. Dzień przed pierwszym posiedzeniem Sejmu IX kadencji odwołał ich z funkcji premier Mateusz Morawiecki.

Mandaty w ostatnich wyborach parlamentarnych zdobyło także dwóch wicewojewodów – oni również z dniem 11 listopada zostali odwołani przez szefa rządu.

Przetasowania personalne czekają urzędy w połowie województw. Na Podkarpaciu w związku z wyborem na posłankę Ewy Leniart (PiS), w Świętokrzyskiem, gdzie do Sejmu odeszła Agata Wojtyszek (PiS), na Dolnym Śląsku w związku z wyborem Pawła Hreniaka (PiS), w Wielkopolsce – po odejściu Zbigniewa Hoffmanna (PiS), na Mazowszu, skąd odszedł Zdzisław Sipiera (PiS), w Lubuskiem – w związku z wyborem Władysława Dajczaka (PiS), na Lubelszczyźnie – do parlamentu poszedł Przemysław Czarnek (PiS) i w Łódzkiem – w poselskich ławach zasiadł Zbigniew Rau (również startował z list PiS). Wybrani do parlamentu wicewojewodowie to Violetta Porowska (woj. opolskie) oraz Bartłomiej Dorywalski (woj. świętokrzyskie).


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane